Formuła 1

Lance Stroll - Williams Martini Racing

Stroll z alei serwisowej rozpocznie wyścig o Grand Prix Węgier

Lance Stroll z zespołu Williams Martini Racing wystartuje z alei serwisowej do wyścigu o GP Węgier, po wymianie przedniego skrzydła, co poskutkowało złamaniem reguł parku zamkniętego.

Kanadyjczyk, po loteryjnych warunkach w pierwszej sesji kwalifikacyjnej, awansował do Q2, jednak już na początku sesji wypadł z toru w dziewiątym zakręcie i uszkodził przednie skrzydło, co pozwoliło mu zająć dopiero piętnastą lokatę.

Zespół niedawno wprowadził nowe przednie skrzydło, jednak wypadnięcie Strolla z toru i uszkodzenia przedniego elementu oznaczają, ze zespół musiał skorzystać z innej specyfikacji skrzydła.

Prócz innego przedniego skrzydła, zespół zdecydował się także na zmianę ustawień zawieszenia, co potwierdziła Międzynarodowa Federacja Samochodowa.

Zespół przedniego skrzydła został zastąpiony za zatwierdzeniem delegata technicznego FIA, na pisemny wniosek zainteresowanego zespołu, zgodnie z artykułem 34.2 regulaminu sportowego Formuły 1.

Ponieważ jednak montaż przedniego skrzydła różni się od pierwotnie stosowanego, a dodatkowo wprowadzono zmiany w ustawieniach zawieszenia, samochód z numerem #18 powinien teraz wystartować z alei serwisowej zgodnie z artykułem 34.6 regulaminu sportowego Formuły 1.

Kanadyjczyk finalnie wystartuje z alei serwisowej, po złamaniu reguł parku zamkniętego, natomiast Stoffel Vandoorne, Charles Leclerc, Esteban Ocon, Sergio Perez i Siergiej Sirotkin awansują o jedną lokatę.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone