Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Valtteri Bottas: Drugie miejsce to było maksimum

Kierowca Mercedesa przyznaje, że po starcie wyścigu o Grand Prix Japonii, ekipa z Brackley poprosiła go, aby skupił się na utrzymaniu swojej drugiej pozycji do mety w niedzielnej rywalizacji na torze Suzuka.

W Sobotnich kwalifikacjach niemiecki koncern „ustrzelił” dublet. Zespół, którym zarządza Toto Wolff, nie mógł wymarzyć sobie lepszych pozycji, niż zajęcie pierwszego rzędu przez kierowców „srebrnych strzał”. Lewis Hamilton zgarnął osiemdziesiąte pole position w karierze, a zaraz za nim uplasował jego zespołowy kolega z Finlandii. Najgroźniejszy rywal Hamiltona w walce o mistrzowską „koronę”, Sebastian Vettel zakończył kwalifikacje na dziewiątej pozycji, po fatalnej strategii zespołu Ferrari.

Niedzielna rywalizacja, również padła łupem Brytyjczyka, który dopisał do swojego dorobku 25 punktów i siedemdziesiąte pierwsze zwycięstwo w wyścigach królowej sportów motorowych. Po ceremonii wręczenia nagród dla najlepszej trójki wyścigu, Valtteri Bottas przyznał, że była szansa na zwycięstwo.

Po starcie wiedziałem co się stanie – powiedział 29-latek.

Celem zespołu na ten weekend, było zdobycie dubletu. Nie zostało już wiele wyścigów i w pewnym momencie może się okazać, że punkty, które ja razem z Lewisem przywieźliśmy z Japonii zapewnią Mercedesowi mistrzostwo w klasyfikacji konstruktorów.

Jednocześnie trzykrotny zwycięzca wyścigów Formuły 1 potwierdził, że może na równi walczyć ze swoim partnerem z zespołu.

Nadal jestem w stanie go pokonać. To wszystko zależy od sytuacji w wyścigu. Staram się, aby każdy wyścig był dla nas łatwy. Czuję, że w sobotę miałem duże szanse aby wygrać kwalifikacje i gdyby tak się stało, to prawdopodobnie wygrałbym dzisiejszy wyścig – przyznał Bottas.

Po rundzie w Japonii Lewis Hamilton, jest już bardzo blisko obrony tytułu mistrza świata. 33-latek ma 67 punktów przewagi nad Sebastianem Vettelem. Ciekawiej natomiast zapowiada się walka o trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców, gdzie Valtteri Bottas ma zaledwie 11 punktów przewagi nad swoim rodakiem Kimim Raikkonenem.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone