Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes / © Mercedes AMG Petronas

Valtteri Bottas: To zdecydowanie mój najlepszy wyścig

Valtteri Bottas nadal nie może uwierzyć w zwycięstwo w Grand Prix Australii. Kierowca zespołu Mercedes przyznał, że był to jego najlepszy wyścig w historii startów.

Już na starcie Fin zdołał wyprzedzić Lewisa Hamiltona, przez cały wyścig utrzymywał regularnie wysoką przewagę i dobre tempo, co przełożył na zwycięstwo, pierwsze od wyścigu w Abu Zabi w 2017 roku.

"Nie wiem co powiedzieć. Start był naprawdę dobry. To zdecydowanie mój najlepszy wyścig. Nie wiem co się stało, czułem się po prostu dobrze i miałem wszystko pod kontrolą" - powiedział Valtteri Bottas po zakończonym wyścigu.

Kierowca Mercedesa zdobył także dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie, które odnotował pod koniec wyścigu, choć przegrzewające się opony stwarzały ryzyko.

"Wiedziałem, że wprowadzono nową zasadę na ten sezon. Miałem dobre tempo, więc chciałem uzyskać najszybsze okrążenie. Ze względu na przegrzewające się opony pojawiło pewne ryzyko, ale było warto. Bardzo się cieszę i nie mogę już doczekać kolejnego wyścigu."

Lewis Hamilton, pomimo najlepszego tempa w kwalifikacjach, w wyścigu nie był w stanie równać się z Bottasem.

"To dobry weekend dla zespołu, więc muszę cieszyć się razem z nimi" - powiedział Lewis Hamilton. "Valtteri przejechał dziś wspaniały wyścig i zasłużył na to. Mamy trochę pracy do wykonania, ale to i tak więcej niż mogliśmy się spodziewać jako zespół."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone