Formuła 1

Stoffel Vandoorne - McLaren F1 Team

Vandoorne: McLaren nie robi żadnego postępu

Belgijski kierowca McLarena Stoffel Vandoorne uważa, że jego zespół nie zrobił żadnego postępu od początku sezonu i dodaje, iż każdy nadchodzący weekend wyścigowy będzie jeszcze trudniejszy dla całego zespołu.

Vandoorne był ostatnim sklasyfikowanym kierowcą na torze Spa-Francorchamps zajmując piętnastą lokatę. Ostatnie słabe wyniki Belga na pewno oddalają go od pozostania w stawce F1 na przyszły sezon, a w jego miejsce przymierzany jest Lando Norris.

Trudno jest wyobrazić sobie gorszy weekend - przyznał Stoffel Vandoorne.

Wiedzieliśmy od początku, że nasza forma na torze Spa będzie daleka od ideału, naprawdę ciężko w tej chwili znaleść jakieś sensowe wytłumaczenie naszej formy.

Rzeczywistość jest taka, że od początku sezonu nie poczyniliśmy żadnego postępu w rozwoju bolidu, w porównaniu do innych zespołów.

Dyrektor sportowy McLarena Gil de Ferran, powiedział, że wypadek Alonso był przypieczętowaniem słabego weekendu w wykonaniu zespołu, a wszystkie problemy po stronie aerodynamicznej i braku maksymalnej prędkości podkreśliła sama pętla w Ardenach.

Następny wyścig odbywa się na torze Monza, gdzie dużą role odgrywa moc silnika, przez co McLaren musi poczekać trochę dłużej na lepszy start. Najbliższa okazja do pokazania lepszego tempa to uliczny wyścig w Singapurze.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone