Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Verstappen: Nie wierzę w walkę o mistrzostwo z silnikiem Hondy

Po zakończeniu sezonu 2018, kończy się długoletnia współpraca zespołu Red Bull Racing z zespołem Renault odnośnie dostarczania jednostki napędowej przez francuzów dla austriackiego zespołu. Holenderski kierowca Red Bulla Max Verstappen wątpi w konkurencyjność przyszłorocznego silnika Hondy i twierdzi, że nie pozwoli mu walczyć o najwyższe cele.

Holender studzi optymizm swoich fanów, mówiąc że w sezonie 2019 jego zespół najprawdopodobniej nie będzie liczył się w walce o mistrzostwo.

Przez wprowadzanie nowej jednostki napędowej musimy cofnąć się trochę w tył, przez co przez pierwszą część sezonu 2019 możemy nie błyszczeć formą, ale mam dużą nadzieje że pod koniec sezonu uda się dogonić czołówkę. Natomiast sezon 2020 powinien nam już pozwolić na równą walkę o najwyższe lokaty - powiedział Max Verstappen.

Przypomnijmy, że japoński producent powrócił do stawki F1 w 2015 roku, niestety współpraca z zespołem McLarena nie trwała zbyt długo i już po trzech sezonach obie strony rozeszły się z powodu dużej awaryjności jednostki napędowej Hondy.

Przyglądam się ich postępom i zrobili duży progres od 2015 roku. Na pewno musieli dużo pracować nad awaryjnością, co im się udało i awarie ich silnika zdarzają się coraz rzadziej.

Honda jest dużym graczem, więc nie szczędzą środków finansowych na rozwój swoich jednostek napędowych, co mam nadzieje pozwoli nam w krótkim czasie dogonić takich potentatów jak Ferrari czy Mercedes – dodał Holender.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone