Formuła 1

Max Verstappen - Red Bull Racing

Verstappen: Trudno zaakceptować najsłabszy i awaryjny silnik

Holender nie szczędził gorzkich słów pod adresem Renault po tym jak musiał wycofać się z GP Węgier z powodu awarii MGU-K.

W związku z tym, że na torze Hungaroring moc jednostki napędowej nie ma aż tak dużego znaczenia, zespół Red Bull Racing liczył, że nawiąże tutaj walkę o zwycięstwo z Ferrari i Mercedesem. Nadzieje ekipy z Milton Keynes zostały jednak dość szybko zweryfikowane i ostatecznie tylko Daniel Ricciardo minął linię mety. Australijczyk zajął czwarte miejsce.

To nie powinno tak być, szczerze mówiąc. Płacimy miliony za przyzwoity silnik, ale ten ciągle się psuje. Na dodatek jest najwolniejszy. W tym momencie jest to trudne do zaakceptowania – powiedział Max Verstappen dla telewizji Sky Sports.

Czułem się dobrze w samochodzie. Zawsze trudno określić po fakcie, jaki wynik był możliwy. Koniec końców mogliśmy bez problemów zająć piąte miejsce, jeśli nic by się nie stało w czołówce. Ponownie tracimy ważne punkty.

Max Verstappen korzystał z trzeciego egzemplarza MGU-K, więc wymiana tego elementu jednostki napędowej na GP Belgii będzie go kosztowała karę utraty dziesięciu pozycji na starcie.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone