Formuła 1

Max Verstappen - Red Bull Racing

Verstappen uniknął kary za blokowanie Grosjeana

Holender nie został ukarany przez sędziów za blokowanie Romaina Grosjeana w trakcie trzeciej części sesji kwalifikacyjnej.

Max Verstappen jechał powoli do ostatniego zakrętu, aby zrobić sobie miejsce na finałową próbę podczas kwalifikacji do GP Węgier. Będący już na swoim pomiarowym okrążeniu kierowca Haasa stracił mnóstwo czasu unikając kolizji z 20-latkiem.

Kosztowało mnie to dwa okrążenia. Straciłem 1,6 sekundy na tym okrążeniu, a na kolejnym próbowałem zwiększyć dzielący nas dystans. Byłem tak blisko, że nie nic nie widziałem – komentował Romain Grosjean.

Pomimo tego sędziowie odstąpili od karania Holendra. Ich decyzja była oparta na tym, że Max Verstappen zwalniał, aby zwiększyć dzielący go dystans od Pierre Gasly’ego, a różnica dzieląca auta dramatycznie się zmieniła w krótkim czasie i w warunkach ograniczonej widoczności.

Verstappen był na szybkim okrążeniu, ale znalazł się zbyt blisko Gasly’ego. Wtedy porzucił to okrążenie. Grosjean, który również był na swojej próbie doganiał Verstappena. W jedenastym zakręcie był za nim jedenaście sekund, a w trzynastym już tylko cztery – czytamy w oświadczeniu sędziów.

Verstappen był blisko Gasly’ego w trzynastym zakręcie. W tym momencie Pierre rozpoczął swoje okrążenie pomiarowe, a Max zwolnił, aby zwiększyć dzielący ich dystans. Grosjean dojechał do Verstappena między zakrętami trzynaście i czternaście, właśnie wtedy był blokowany.

Gdy Verstappen otrzymał nieco opóźnioną wiadomość od swojego zespołu, sędziowie wzięli pod uwagę fakt, że na torze było bardzo mokro i panowała bardzo ograniczona widoczność przed i za kierowcami. Różnice między Gasly’m, Verstappenem oraz Grosjeanem zmieniały się w bardzo krótkiej sekcji toru i dlatego sędziowie ustalili, że nie doszło do „niepotrzebnego blokowania”. W związku z tym odstąpiono od kary.

Max Verstappen utrzyma siódmą pozycję na starcie do GP Węgier i ustawi swój samochód trzy miejsca przed Romainem Grosjeanem.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone