Formuła 1

Sebastian Vettel - Ferrari

Vettel: Na mokrej nawierzchni nie czujemy się wystarczająco pewnie

Kierowca Ferrari nie szukał specjalnego usprawiedliwienia dla nieco gorszych od spodziewanych wyników sesji kwalifikacyjnej do GP Węgier i powiedział, że po prostu nie miał takiego tempa, co rywale.

Reprezentanci Mercedesa byli wyraźnie najszybsi podczas kwalifikacji na mokrej nawierzchni na torze Hungaroring. Sebastian Vettel dopiero w ostatnich momentach Q3 znalazł się w ścisłej czołówce, lecz i tak finalnie był wolniejszy od swojego partnera z ekipy – Kimiego Raikkonena.

Nie uważam, aby wiele nam brakowało, ale po prostu nie byliśmy wystarczająco szybcy. Mieliśmy problemy z wyciśnięciem pełnego potencjału z naszego auta. Moje okrążenia były w porządku, ale trochę zbyt wolne. Na suchej nawierzchni mieliśmy sytuację pod kontrolą. Tego popołudnia panowały jednak inne warunki. Zobaczymy jak będzie jutro, przed nami długi wyścig – skomentował czterokrotny mistrz świata.

Na mokrej nawierzchni nie czujemy się tak pewnie, jak na suchej, więc musimy wykonać pewną pracę. Dziś za nami trudna sesja, ponieważ mogło się stać dosłownie wszystko. Dobrze sobie radziliśmy do samego końca, ale trochę nam zabrakło. Jest jak jest.

Podczas sesji treningowych to właśnie reprezentanci Ferrari dysponowali naprawdę najmocniejszym tempem i byli faworytami do wywalczenia pierwszego rzędu na starcie do GP Węgier. Nieco zmienił tę sytuację i borykający się z gigantycznymi problemami zawodnicy Mercedesa wystartują do niedzielnego wyścigu z dwóch pierwszych pól startowych.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone