Formuła 1

Charlie Whiting

Whiting: Pracujemy nad bardziej estetyczną wersją halo

Podczas sobotniego spotkania z dziennikarzami zgromadzonymi na torze Monza Charlie Whiting zdradził, że trwają prace nad ewolucją urządzenia chroniącego głowę kierowców.

System halo był krytykowany przez wielu kibiców Formuły 1 za to, że nie należy do najbardziej urodziwych rozwiązań. Niemniej jednak już w trakcie tego sezonu okazało się, że element ten jest niezwykle potrzebny do tego, by chronić życie i zdrowie kierowców.

Trwają kolejne prace nad nowym rozwiązaniem, które prawdopodobnie będzie bardziej zadowalające pod względem estetycznym, ale nie dlatego się tym zajmujemy. Projekt halo jest jednym z najszerzej badanych w całej historii. Przeanalizowaliśmy wszystkie incydenty, w których to urządzenie mogłoby pomóc i zastanawialiśmy się także, co by się zdarzyło gdyby nie zostało zamontowane nad głową kierowcy. Stąd doszliśmy do wniosku, że musimy zająć się nieco węższą wersją – powiedział Charlie Whiting.

Najprawdopodobniej nowa wersja systemu halo zadebiutuje w sezonie 2021 wraz z pakietem drastycznych zmian w regulaminie, których ostateczny kształt nie jest jeszcze znany.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone