Formuła 1

Siergiej Sirotkin - Williams Martini Racing / © Williams F1

Williams nie skorzysta ze skrzyni biegów Mercedesa w sezonie 2019

Williams poinformował, że zdecydował się nie korzystać w przyszłym sezonie ze skrzyni biegów produkcji Mercedesa. W ostatnim czasie zespół z Grove zmaga się z problemami finansowymi w związku z odejściem kilku głównym sponsorów zespołu, przez co szefostwo szuka oszczędności poprzez wykupienie gotowych podzespołów od fabrycznego zespołu.

Przypomnijmy, że zespół Williams korzysta już z jednostki napędowej Mercedesa, a wykupienie innych podzespołów pozwoliłoby zaoszczędzić zespołowi sporo gotówki, co w tej chwili jest dla nich bardzo istotną sprawą. Produkcja własnych podzespołów jest bardzo kosztowna i w tym momencie dla Williamsa nie jest zbyt opłacalna, patrząc na ich wyniki.

Nie zamierzamy korzystać ze skrzyni biegów Mercedesa w przyszłym sezonie, na ten moment nasza współpraca z Mercedesem pozostaje na dostarczaniu nam jednostki napędowe - powiedziała Claire Williams.

Zespół Williams jest przeciwny takiej współpracy między zespołami, jednak informuje, że jeśli zasady w F1 się nie zmienią, Williams będzie musiał zmienić swój pogląd w tej sprawie i prawdopodobnie współpraca z Mercedesem zostanie poszerzona nie tylko na dostawy silników.

Wolałabym aby przepisy się zmieniły, lecz jednak jeśli do żadnych zmian nie dojdzie, będziemy musieli postawić na taki model współpracy. Dla nas nie będzie to koniec świata. Oczywiście nie będziemy zadowoleni z takiego obrotu spraw, lecz jednak każdy zespół musi dostosowywać się do zmieniających się zasad, inaczej zespół wyląduje na samym końcu stawki i tam już pozostanie – dodaje Williams.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone