Formuła 1

Lance Stroll - Williams Martini Racing / © Williams F1

Williams zamierza skorzystać ze skrzyń biegów Mercedesa?

W czasie, gdy Williams, Renault i McLaren zamierzają sprzeciwić się sprzedaży zespołu Force India, obawiając się, że w transakcję może być zaangażowany Mercedes, Williams planuje zakup skrzyni biegów u niemieckiego producenta.

Formuła 1 zmienia się. Force India było jednym z pierwszych zespołów, które porzuciły definicję konstruktora, gdzie tworzyło się w zasadzie wszystko oprócz silnika - powiedział w rozmowie z oficjalną stroną Formuły 1 Paddy Lowe, szef techniczny Williamsa. Brytyjczyk zaznaczył jednocześnie, że Williams posiada silną kulturę bycia niezależnym konstruktorem.

Williams budował własne skrzynie biegów w swojej siedzibie w Grove, ale zespół chce poprawić swoje osiągi na torze.

Inne zespoły coraz częściej dostosowują skrzynie biegów pochodzące od kogoś innego. Mamy otwarte oczy na wszystkie możliwości, ponieważ jesteśmy to sobie winni. Musimy iść z duchem czasu i zrobić co tylko możemy przy poprawie naszych osiągów.

Jednak Williams posiada silną kulturę bycia niezależnym konstruktorem, nie tylko jeśli chodzi o części, za które jesteśmy odpowiedzialni, ale także te, które tworzymy wewnętrznie.

Mamy potencjał produkcyjny i jesteśmy z tego dumni. Nie odejdziemy od tego drastycznie. Jednak pozostajemy otwarci.

Toto Wolff, szef zespołu Mercedes, potwierdził, że rozmowy z Williamsem trwają.

Rozmawiamy o tym. Są naszym klientem, jeśli chodzi o silniki, więc nie będzie to wielką rzeczą, aby powiększyć naszą umowę o skrzynie biegów.

Nic nie zostało jeszcze podpisane i musimy podjąć decyzję w ciągu najbliższych tygodni, ponieważ projektowanie podwozia znajduje się na zaawansowanym poziomie w przypadku Williamsa, więc zobaczymy, jak to wygląda.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone