Formuła 1

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas - Mercedes

Wolff: Bottas był wyśmienitym skrzydłowym

Szef zespołu Mercedes w dość niefortunny sposób skomentował występ swojego podopiecznego podczas GP Węgier. Valtteri Bottas przyznał, że zabolało go to, iż został nazwany wyśmienitym skrzydłowym.

Fin tak naprawdę przez cały wyścig bronił swojej pozycji, ale również Lewisa Hamiltona przed kierowcami Ferrari, którzy dysponowali zdecydowanie lepszym tempem. Ostatecznie sam ukończył zawody dopiero na piątej lokacie, jednak sprawił, że jego kolega z zespołu bez większych problemów sięgnął po zwycięstwo.

To trochę słodko-gorzkie, Valtteri zasłużył sobie na podium, ponieważ był wyśmienitym skrzydłowym – powiedział Toto Wolff tuż po wyścigu telewizji Sky.

Valtteri Bottas skomentował to w następujący sposób: Po pierwsze bycie nazwanym skrzydłowym boli. Po drugie nie widzę żadnych pozytywów dla mnie w tym wyścigu. Oczekiwałem lepszego wyniku. Myśleliśmy, że zdołamy wykonać tylko jeden postój, ale musieliśmy wcześniej zjechać w reakcji na strategię Kimiego. Na dwadzieścia okrążeń przed metą wszystko było w porządku, lecz później moje tylne opony kończyły swój żywot. Próbowałem bronić swojej pozycji najlepiej jak tylko potrafiłem, najbardziej agresywnie, ale skończyło się to na zniszczonym przednim skrzydle i wszystkim.

Myślę, że musimy porozmawiać po tym wyścigu. Jesteśmy w połowie sezonu i różnica w punktach jest duża, więc z pewnością zespół podejmie decyzję w określonym momencie.

Gdy sytuacja związana z komentarzem Toto Wolffa stała się bardziej napięta, ten postanowił wyjaśnić całą sprawę.

To właśnie dlatego rzeczy, które nie zostaną przedyskutowane wcześniej twarzą w twarz, wymykają się spod kontroli. W dzisiejszym wyścigu Valtteri będąc na drugiej pozycji po pierwszym okrążeniu był świetnym skrzydłowym. Nie dotyczy to całego sezonu, ponieważ nie mamy kierowcy numer jeden czy numer dwa. Z mojego punktu widzenia był to najlepszy wyścig dla Mercedesa w trakcie ostatnich dwóch lat – wyjaśnił szef zespołu Mercedes.

 Ekipa z Brackley prowadzi w klasyfikacji konstruktorów z przewagą dziesięciu punktów nad Ferrari.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone