Formuła 1

Toto Wolff - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Wolff: Mercedes musi zrobić wszystko by zyskać większą wydajność

Szef Mercedesa Toto Wolff zapowiedział, że szykują się duże rewolucje w fabrykach w Brackley i Brixworth w celu poprawienia osiągów tegorocznej maszyny.

W klasyfikacji konstruktorów niemiecki zespół prowadzi z przewagą dwudziestu pięciu punktów nad zespołem Ferrari. W pojedynku kierowców pierwszą lokatę zajmuje Lewis Hamilton z bezpieczną 30-punktową przewagą nad Sebastianem Vettelem.

Wolff twierdzi, że mimo sobotniej przewagi Ferrari na torze Monza, wyścig odbywa się w niedziele i to wtedy rozdawane są punkty.

Weekend wyścigowy we Włoszech potwierdził moje zdanie, że kwalifikacje są bardzo istotnym elementem weekendu wyścigowego, lecz jednak najważniejszy jest wyścig - powiedział Totto Wolff.

Przez ostatnie dwa weekendy wyścigowe udało nam się bardziej zrozumieć pracę opon oraz poprawić wydajność naszego bolidu. Jestem bardzo dumny z pracy, którą wykonał zespół, zarówno podczas ostatniego weekendu, jak i podczas wyścigu w Belgii.

Mimo przewagi w obu klasyfikacjach Toto Wolff przyznał, że jest jeszcze dużo pracy przed niemieckim zespołem, aby pozostać do końca sezonu przed składem z Maranello.

Obie nasze fabryki zostaną postawione w stan najwyższej gotowości, wszystko to w celu wydobycia z naszej tegorocznej maszyny jeszcze więcej wydajności. Czy to pomoże wygrać nam w Singapurze, tego jeszcze nie wiem, ale w pozostałych wyścigach będziemy atakować z pełną mocą - dodał szef Mercedesa.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone