Formuła 1

Pierre Gasly - Scuderia Toro Rosso

Zastępca Gasly'ego w Toro Rosso znany już przed Grand Prix Włoch?

Doktor Helmut Marko, doradca zespołu Aston Martin Red Bull Racing ujawnił, że zespół ma nadzieję na podjęcie decyzji w sprawie zastąpienia Pierre'a Gasly'ego od sezonu 2019 w Toro Rosso jeszcze przed Grand Prix Włoch, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Francuski kierowca, który dołączył do Formuły 1 pod koniec zeszłego roku, od przyszłorocznego sezonu wyścigowego będzie się ścigał dla ekipy Red Bull Racing i będzie partnerował Maxowi Verstappenowi, po odejściu Daniela Ricciardo do Renault.

To dopiero jego drugi sezon, więc brakuje mu doświadczenia - powiedział Helmut Marko. Nie będzie jednak zbyt dużo tracił do Maxa, jeśli chodzi o czystą prędkość w kwalifikacjach, więc spodziewamy się, że w pełni zastąpi Ricciardo już w połowie sezonu.

Mimo, iż Red Bull Racing posiada bardzo dobrze rozbudowany juniorski program, w którym jest kilka ciekawych nazwisk, nie posiada kierowcy gotowego do wejścia do Formuły 1 i zastąpienia Gasly'ego.

Wiązany z nową rolą jest Dan Ticktum, który dołączył do programu w 2017 roku i ściga się obecnie w Europejskiej Formule 3, jednak czeka go trudna droga po wprowadzeniu obostrzeń w 2016 roku do punktacji super licencji.

Brytyjczyk obecnie prowadzi w klasyfikacji kierowców Europejskiej Formuły 3 i jest bliski zdobycia mistrzowskiego tytułu, jednak ten nie zapewni mu możliwości ścigania się w pełnym wymiarze czasu w F1, czego przyczyną jest zdobycie trzydziestu punktów za pierwszą lokatę na koniec sezonu, czyli o dziesięć mniej niż wymaga tego super licencja Formuły 1. 19-latek nie mógł także wziąć udziału w teście dla młodych kierowców na Węgrzech, co zaskoczyło zespół Red Bull Racing.

Myślę, że to trochę dziwne, iż masz kierowcę wgrywającego w Makau oraz w wyścigach F3 w tym roku, a nie może wziąć udziału w testach dla młodych kierowców. To wymaga dopracowania - powiedział Christian Horner.

Wiązanym z przejściem do Toro Rosso był także Lando Norris, który we wcześniejszej fazie sezonu miał zastąpić Brendona Hartleya, jednak zespół McLaren wstrzymał ten ruch transferowy i pozostawił swojego młodego kierowcę w szeregach ekipy z Woking.

Zespół Red Bull Racing nie chce jednak marnować czasu na decyzję odnośnie nowego kierowcy w ekipie Toro Rosso: Chcemy zdecydować o zastąpieniu Gasly'ego przed Monzą - dodał Marko.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone