Formuła 1

Haas F1 Team

Zespół Haas ogłosił datę prezentacji malowania na sezon 2019

Zespół Haas ogłosił, że prezentacja malowania samochodu na sezon 2019 odbędzie się w najbliższy czwartek 7 lutego. Nie wiemy jednak, czy na wydarzeniu ujrzymy już gotowe auto. Brak jest bowiem takiej wzmianki na Twitterze ekipy.

W październiku ubiegłego roku amerykański zespół podpisał kontrakt sponsorski z firmą Rich Energy. Przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją napoi energetycznych ma być tytularnym sponsorem Haasa, w związku z czym dojdzie do zmiany barw samochodu względem roku ubiegłego. Prognozuje się, że dominującymi kolorami nowego malowania będą czarny oraz złoty.

Amerykański zespół jest ósmym, który zapowiedział prezentację na nadchodzący sezon. Do tej pory nie zrobiły jeszcze tego Red Bull oraz Williams. Zespół, który będzie reprezentować Robert Kubica, z dużą dozą prawdopodobieństwa auto na sezon 2019 pokaże dopiero podczas testów rozpoczynających się 18 lutego. Na potwierdzenie tej informacji musimy jednak jeszcze poczekać.

Barwy zespołu Haas w 2019 roku reprezentować będą ci sami kierowcy, co w minionych mistrzostwach - Romain Grosjean oraz Kevin Magnussen. 

Kalendarz prezentacji bolidów i malowania na sezon 2019:

Zespół Miejsce Data
Rich Energy Haas F1 Team - 07 lutego
Red Bull Toro Rosso Honda - 11 lutego
Renault F1 Team Enstone 12 lutego
Mercedes AMG Petronas Motorsport - 13 lutego
Racing Point F1 Team Toronto 13 lutego
McLaren F1 Team - 14 lutego
Scuderia Ferrari Mission Winnow Maranello 15 lutego
Alfa Romeo Sauber F1 Team Barcelona 18 lutego
© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone