Formuła 1

Romain Grosjean - Haas F1 Team

Zespół Haas złożył apelację od dyskwalifikacji dla Grosjeana

Zespół Haas złożył oficjalne odwołanie do Międzynarodowej Federacji Samochodowej, w sprawie kary dla Romaina Grosjeana.

Przypomnijmy, że po wyścigu na torze Monza, zespół Renault zgłosił do sędziów informacje o nieregulaminowej podłodze w bolidzie Francuza, w wyniku tego kierowca amerykańskiego zespołu stracił swoją szóstą pozycję.

Właściciel zespołu miał czas do czwartku na odwołanie się od decyzji sędziów. Większość ukaranych zespołów, często rezygnuje z odwołania się od decyzji FIA, lecz zespół Haas nie poddaje się i walczy o przywrócenie Grosjeana do wyników GP Włoch.

Dochodzenie przeprowadzone przez sędziów ujawniło, że samochód Grosjeana nie spełniał regulacji technicznych odnoszących się do przodu podłogi o czym pisaliśmy tutaj: Romain Grosjean zdyskwalifikowany z GP Włoch po proteście Renault.

Przednia część była niezgodna z nowymi zasadami wprowadzonymi przez FIA w lipcu tego roku. Zespół zdawał sobie sprawę z problemu, lecz wystąpił do FIA z prośbą o przedłużenie czasu na wprowadzenie poprawek, ponieważ letnia przerwa w F1 była za krótka, aby przygotować zmiany.

Szef zespołu Gunther Steiner uważał od samego początku, że ukaranie francuza było błędem i zapowiedział odwołanie od tej decyzji.

Nie zgadzamy się z decyzją sędziów i jesteśmy przekonani, że nasze szóste miejsce uzyskane na torze Monza powinno zostać nam zwrócone - powiedział szef ekipy Haas Gunther Steiner.

Ukarany zespół złożył do FIA apelacje, co zostało potwierdzone na piśmie FIA. Wynik odwołania powinien zostać opublikowany w nadchodzącym tygodniu.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone