Formuła 1

Bob Bell - Renault Sport F1 Team

Zmiana w Renault - Bob Bell ustępuje ze stanowiska

Dotychczasowy główny dyrektor techniczny Renault, Bob Bell, ustąpił ze stanowiska. Nie żegna się jednak z ekipą, lecz pozostanie w niej w roli doradcy w wymiarze niepełnego etatu, pomagając w strategicznych projektach wspierających długoterminowy wzrost i rozwój zespołu.

Renault poinformowało również, że następcy Bella nie będzie, a na głównych stanowiskach francuskiej ekipy pozostają Cyril Abiteboul (dyrektor zarządzający), Marcin Budkowski (dyrektor wykonawczy), Rémi Taffin (dyrektor techniczny ds. silnika) oraz Nick Chester (dyrektor techniczny ds. nadwozia).

60-letni Bob Bell to jedna z bardziej doświadczonych osób w padoku Formuły 1. Brytyjczyk ma za sobą 36 lat doświadczenia zdobywanego m.in.: w McLarenie, Benettonie i Renault.

To on był dyrektorem technicznym francuskiego zespołu w najbardziej udanych sezonach 2005 i 2006, gdy Fernando Alonso zdobył dwa tytuły mistrza świata, a zespół sięgał po mistrzostwo konstruktorów.

Bell przejął stery w zespole po rezygnacji Flavio Briatore oraz Pata Symmondsa z powodu wybuchu afery „crashgate”. Piastował rolę szefa ekipy do końca 2010 roku. Później, w latach 2011-2014 pracował w zespole Mercedesa, a przez część sezonu 2015 w Manorze. W 2016 roku został ponownie zatrudniony przez Renault.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone