Formuła E

Guenther najszybszym kierowcą przedsezonowych testów Formuły E

Maximilian Guenther z BMW i Andretti Motorsport uzyskał najszybszy czas ostatniej sesji przedsezonowych testów Formuły E – 1:11.760. Najwięcej okrążeń zlokalizowanego pod Walencją toru Ricardo Tormo pokonał natomiast Rene Rast, reprezentujący zespół Audi Sport ABT Schaeffler.

Maximilian Guenther - BMW i Andretti Motorsport / © BMW AG
Image: © BMW AG

Jerome D’Ambrosio zastępcą szefowej ROKiT Venturi Racing

Jerome D'Ambrosio szóstym wyścigiem o ePrix Berlina zakończył karierę wyścigową, jednak nie znika z Formuły E. Belg, wraz ze startem siódmego sezonu, będzie pełnił obowiązki zastępcy szefowej zespołu ROKiT Venturi Racing, Susie Wolff.

Jerome D’Ambrosio - ROKiT Venturi Racing / © ROKiT Venturi Racing
Image: © ROKiT Venturi Racing

Antonio Felix da Costa odbędzie test w IndyCar

Obecny mistrz Formuły E, Antonio Felix da Costa, wkrótce zasiądzie w bolidzie IndyCar i odbędzie dzień testowy z zespołem Rahal Letterman Lanigan Racing na torze Barber Motorsports Park w stanie Alabama.

Antonio felix da Costa / © Formula E
Image: © Formula E

Formuła E ogłasza zmiany w formacie kwalifikacyjnym

Wskutek fiasku, który wystąpił podczas kwalifikacji do dziesiątego wyścigu szóstego sezonu, zespoły poprosiły o poprawę obecnego formatu. Od następnego sezonu w serii pojawi się wiele zmian, a w nich właśnie skrócenie czasu kwalifikacji grupowych z sześciu do czterech minut.

ePrix Berlina 2020 / © Formula E
Image: © Formula E

Honda nie rozważa wejścia do Formuły E

Po wyjściu z Formuły 1 po sezonie 2021, którego przyczyną jest między innymi, osiągnięcie neutralności węglowej i inwestycja w bezemisyjne technologie, wydawałoby się, że Formuła E jest idealnym miejscem dla Hondy. Japoński producent nie rozważa jednak takiej opcji. Koncern potwierdził również, że będzie dostarczał nowe silniki dla serii Indycar od 2023 roku.

Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool
Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool

Ostatnie