GT

Karol Basz i Vito Postiglione

Kolejne zwycięstwo Karola Basza i Vito Postiglione

Druga runda Lamborghini Super Trofeo Europe na torze Silverstone przebiega dokładnie po myśli Karola Basza. Po mocnych kwalifikacjach Polak i jego zmiennik Vito Postiglione, przedzierali się przez stawkę, aby sięgnąć po drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Załoga zespołu Imperiale Racing rozpoczęła sobotę od sesji kwalifikacyjnej. Podczas pierwszego segmentu Postiglione przejechał jedno okrążenie brytyjskiego obiektu z czasem 1:59.618, co dało mu czwarte pole startowe do pierwszego wyścigu. Kiedy Basz przejął samochód udało mu się odnotować bardzo podobny wynik, który również zapewnił im czwarte miejsce w swojej części czasówki.

Po starcie pierwszego wyścigu Postiglione utrzymał czwarte miejsce po pierwszym zakręcie. Na kolejnych okrążeniach Włoch, co prawda nie zdołał zyskać ani jednej pozycji, jednak cały czas pozostawał w bezpośrednim kontakcie z rywalami. To przyniosło pożądany rezultat podczas pit stopu, gdyż zjazd w idealnym momencie oraz perfekcyjna zmiana kierowców sprawiła, że Lamborghini z numerem #44 powróciło na tor na drugie pozycji.

Karol w trakcie swojej zmiany bardzo szybko dogonił lidera i przejął prowadzenie. Dowiezienie zwycięstwo do mety było już praktycznie formalnością, nawet pomimo tego, że dublowani zawodnicy nie reagowali na niebieskie flagi i nie pozwalali Polakowi na łatwe ominięcie siebie. Ostatecznie jednak, drugie zwycięstwo polsko-włoskiej załogi stało się faktem.

Wyścig był fantastyczny. Samochód był wprost idealnie ustawiony i mogliśmy cisnąć przez cały dystans. Vito utrzymał pozycję i cały czas pozostał w kontakcie z naszymi rywalami, a ja później byłem w stanie wyjechać na drugim miejscu i objąć prowadzenie - powiedział po wyścigu Karol Basz.

Ogromne podziękowania należą się naszemu inżynierowi, który idealnie wyczuł moment zmiany, dzięki czemu zyskaliśmy dwa miejsca. Jestem niesamowicie zadowolony i mam nadzieję, że w niedzielę zrealizujemy dokładnie tem sam scenariusz - dodał Polak.

Źródło: Karol Basz

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone