GT

Felix Rosenqvist - Lexus LC 500

Rosenqvist ociera się o podium w debiucie Super GT

Felix Rosenqvist odcisnął natychmiastowe piętno na swoim debiucie w japońskich mistrzostwach Super GT, ustanawiając najszybsze okrążenie weekendu wśród kierowców Lexusa i kończąc zaledwie 0.17 sekundy za podium w Okayama podczas 300-kilometrowego wyścigu otwarcia.

Ten utalentowany młody Szwed startował wraz z japońskim kierowcą Kazuyą Oshimą, reprezentując barwy #6 WAKO'S Team LeMans, a prowadząc samochód Lexus LC 500. Wspólnie ukończyli wyścig na czwartej pozycji tracąc zaledwie 5,7 sekundy do zwycięzcy.

Duet położył podwaliny pod swoje wyniki w sobotnich kwalifikacjach, w których Rosenqvist szybko pokonał okrążenie w Q1 zajmując bardzo dobrą piatą pozycję w klasyfikacji generalnej, co było dla wielu bardzo dużym zdziwieniem, tym bardziej, że dla Szweda był to całkowity debiut w tego typu samochodzie.

Wśród tych, którzy byli wyeliminowani w Q1 był między innymi były mistrz Super GT i bardzo doświadczony kierowca Formuły 1 Heikki Kovalainen, który startował w siostrzanym zespole Lexus Team Sard.

Duet Rosenqvist / Oshima zajęli drugie miejsce w śród kierowców ze stajni Lexusa, a dwa pierwsze miejsca przypadły dla Hondy, a jednym z ich kierowców jest były mistrz świata Formuły 1 Jenson Button

To świetny wynik w moim pierwszym wyścigu i jestem bardzo zadowolony z wysiłków naszego zespołu - mówi Felix Rosenqvist.

Kwalifikacje przekroczyły oczekiwania i nie mogłem być z tego niezadowolony, ustanawiając najszybsze okrążenie Lexusa w weekend. Jedyny błąd, który popełniliśmy, to rozpoczynanie wyścigu od zbyt wysokich ciśnień w oponach, ale tor był cieplejszy niż się spodziewaliśmy, a to spowodowało, że zmniejszyłem tempo w środkowej części mojego przejazdu, ponieważ opony zbyt szybko się wyczerpały.

_Niemniej jednak, aby ukończyć zaledwie pięć sekund za zwycięzcą na tym wczesnym etapie sezonu i kilka dziesiątych sekundy przed podium, jest to świetny znak, że możemy osiągnąć dużo więcej i to są dobre rokowania na przyszłość. To był naprawdę świetny dzień i chciałem przekazać podziękowania dla Team LeMans i Kazuyi za to, że pomogli mi tak szybko się rozwinąć w Super GT, to świetna zabawa i naprawdę nie mogę się doczekać następnego startu_- dodał Szwed.

Rosenqvist powróci na stanowisko kierowcy w Super GT podczas wyścigu Fuji 500km, który odbędzie się 3-4 maja, aczkolwiek 14 kwietnia będzie startował w swojej głównej serii tegorocznej, jaką jest Formuła E, która będzie rozegrana na ulicach Rzymu.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone