Inne

Wójcik Racing Team jedzie po podia w FIM EWC

Dwie załogi Wójcik Racing Teamu wystartują w najbliższą sobotę w finale motocyklowych MŚ FIM EWC, licząc na podium nie tylko w 12-godzinnym wyścigu w Estorilu, ale również w klasyfikacji generalnej.

Wójcik Racing Team / © Media4Racing
Image: © Media4Racing

Lewis Hamilton wystawi własny zespół wyścigowy w Extreme E

Ósmym zespołem potwierdzającym swoje zaangażowanie w przyszłoroczną serię wyścigów elektrycznych samochodów terenowych jest X44, czyli ekipa Lewisa Hamiltona. Nazwa zespołu pochodzi od numeru startowego Brytyjczyka, z którym zaczynał swoją karierę i używa go do dziś.

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport / © Mercedes AMG Petronas Motorsport / LAT Images
Image: © Mercedes AMG Petronas Motorsport / LAT Images

Mateusz Kaprzyk punktuje w Formule 4 na Imoli

18-letni Mateusz Kaprzyk został pierwszym Polakiem w historii prestiżowych mistrzostw Włoch Formuły 4, który wywalczył w tej serii punkty. Kierowca z Katowic zajął dziesiąte miejsce w trzecim wyścigu drugiej rundy sezonu na torze Imola.

Mateusz Kaprzyk / © Media4Racing

Biesiekirski szósty po widowiskowej walce w Jerez

Piotr Biesiekirski ukończył widowiskowe wyścigi trzeciej rundy motocyklowych ME Moto2 w hiszpańskim Jerez de la Frontera na siódmym i szóstym miejscu. Na półmetku sezonu jedyny Polak w stawce awansował w klasyfikacji generalnej na szóstą pozycję.

Piotr Biesiekirski - Euvic Stylobike Good Racing / © Media4Racing

Team LRP Poland w dziesiątce w Le Mans

Zawodnicy zespołu LRP Poland ukończyli najtrudniejszy wyścig motocyklowy świata, 24-godzinne zmagania MŚ FIM EWC na torze Le Mans, na czternastej pozycji w klasyfikacji generalnej i dziesiątym miejscu w klasie Formula EWC.

Team LRP Poland / © Media4Racing

FIM EWC: Siódme miejsce zespołu Wójcik Racing Team. Słodko-gorzki smak w Le Mans

Motocykliści polskiego zespołu Wójcik Racing Team ukończyli 24-godzinny wyścig FIM EWC na francuskim torze Le Mans na wysokiej, siódmej pozycji. Sięgnęli w ten sposób po kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Na mecie, z powodu awarii, zabrakło ścigającej się z numerem 777 Reprezentacji Polski.

Polscy juniorzy zespołu Wójcik Racing gotowi do walki w Jerez

Młodzi motocykliści zespołu Wójcik Racing Junior wystartują w najbliższy weekend w aż trzech wyścigach międzynarodowej serii European Talent Cup. Na torze w hiszpańskim Jerez de la Frontera Milan i Oleg Pawelec oraz Mateusz Pasiuk chcą zrobić kolejne postępy i zbliżyć się do czołówki.

Wójcik Racing Junior Team / © Media4Racing

Mateusz Kaprzyk liczy na punkty w F4 na Imoli

Mateusz Kaprzyk wystartuje w najbliższy weekend w wyścigach drugiej rundy międzynarodowych mistrzostw Włoch Formuły 4. Na słynnym torze Imola, na którym w listopadzie ścigać się będą kierowcy Formuły 1, 18-latek z Katowic chce przebić się do punktowanej pierwszej dziesiątki.

Mateusz Kasprzyk - Cram Motorsport / © Media4Racing

FIM EWC: Zespół LRP Poland wraca do Le Mans po pierwszą dziesiątkę

Motocykliści polskiego zespołu LRP Poland zmierzą się w najbliższy weekend w trzeciej rundzie mistrzostw świata FIM EWC, 24-godzinnym wyścigu na francuskim torze Le Mans. Za sterami BMW S1000RR z numerem 90 zmieniać się będą Bartłomiej Lewandowski, Dominik Vincon i Kamil Krzemień.

Marceli Bezulski w barwach Wójcik Racing Teamu w FIM EWC

Zaledwie 19-letni Marceli Bezulski, aktualny mistrz Polski klasy Superstock 600, dołączy do zespołu Wójcik Racing i weźmie udział w rundzie motocyklowych MŚ FIM EWC w Le Mans jako czwarty zawodnik ekipy z numerem #77.

Marceli Bezulski - Wójcik Racing Team / © Media4Racing

Wyścig bolidów Formuły 1 w sercu Warszawy

W niedzielę o świcie w centrum Warszawy starły się dwa, całkowicie odmienne od siebie światy Formuły 1. Bartłomiej Marszałek i Robert Kubica w ramach unikalnego projektu PKN ORLEN zmierzyli się w motorsportowym pojedynku, by w niecodzienny sposób uczcić 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Rozstrzygnięcie pojedynku poznamy 15 sierpnia o godz. 11:30!

Bartłomiej Marszałek i Robert Kubica / © Orlen
Image: © Orlen

Bergman i Wójcik Racing Team wracają do walki w Jerez

Choć wciąż osłabiony po poważnej kontuzji, Christoffer Bergman wystartuje w najbliższy weekend w barwach polskiego Wójcik Racing Teamu w drugiej rundzie motocyklowych mistrzostw świata World Supersport w hiszpańskim Jerez de la Frontera.

Christoffer Bergman

F4: Mateusz Kaprzyk testuje na legendarnym torze F1

18-letni Mateusz Kaprzyk ma za sobą oficjalne testy Formuły 4 na legendarnym torze F1, Autodromo Nazionale di Monza, na którym przez dwa dni pokonał prawie tysiąc kilometrów. Już za tydzień kartingowy mistrz Polski z sezonu 2018 zadebiutuje w Misano w wyścigach mistrzostw Włoch F4.

Biesiekirski piąty w Portugalii na torze Estoril

18-letni Piotr Biesiekirski wywalczył swój najlepszy w karierze rezultat w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2. Jedyny Polak w stawce ukończył we wtorek otwierający sezon wyścig w portugalskim Estoril na piątej pozycji.

Piotr Biesiekirski / © Media4Racing

Kolejne postępy Mateusza Kaprzyka w Formule 4

18-letni Mateusz Kaprzyk zakończył swoje trzecie w tym roku testy bolidu Formuły 4, ponownie podkręcając tempo i na niecałą sekundę na okrążeniu, zbliżając się do czołówki prestiżowych mistrzostw Włoch.

Zespół Wójcik Racing Team powraca na tor i debiutuje w ETC

Zespół Wójcik Racing Team potwierdził, że już wkrótce powróci na tory wyścigowe i będzie rywalizował mistrzostwach Świata FIM EWC, World Supersport, a także zadebiutują w Europejskim Pucharze Talentów, przedsionku cyklu Grand Prix.

Wójcik Racing Team / © Wójcik Racing Team
Image: © Wójcik Racing Team

Tobias Moers nowym dyrektorem generalnym Aston Martina

Brytyjski producent samochodów sportowych, Aston Martin, rezygnuje ze współpracy z Andym Palmerem, którego stanowisko dyrektora generalnego przejmie Tobias Moers, dotychczasowy szef AMG.

Tobias Moers / © Daimler AG
Image: © Daimler AG

EWC: 8-godzinny wyścig na torze Suzuka przełożony

Ze względu na obowiązujące w Japonii restrykcje związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, 8-godzinny wyścig na torze Suzuka został przełożony na 1 listopada. Tym samym runda ta zakończy sezon 2019/2020 w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIM.

Image: © FIM EWC