MotoGP

Choć operacja prawego ramienia Marca Marqueza miała mieć bardziej charakter zapobiegawczy, tak rekonwalescencja po zabiegu nie przebiega tak szybko, jakby chciał tego Hiszpan. Obrońca mistrzowskiego tytułu najprawdopodobniej będzie więc oszczędzać się podczas przedsezonowych testów w Malezji.

Iker Lecuona przeszedł 7 stycznia operację prawego ramienia. Zawodnik zespołu Red Bull KTM Tech3 powinien być gotów do jazdy podczas przedsezonowych testów w Malezji, które rozpoczną się 7 lutego.

Karel Abraham potwierdził na swoim instagramowym koncie, że jego kariera w MotoGP dobiegła końca. Zespół Reale Avintia Racing rozwiązał kontrakt z Czechem, mimo że był on ważny do końca sezonu 2020.

GP Walencji było ostatnim wyścigiem w karierze Jorge Lorenzo. Pięciokrotny mistrz świata ukończył rywalizację na trzynastym miejscu i odchodzi z tego sportu jako radosny, wolny człowiek.

Marc Marquez zajął dopiero jedenaste miejsce w kwalifikacjach na torze Sepang po tym, gdy na początku pomiarowego okrążenia zaliczył potężny uślizg tylnego koła. Było to konsekwencją jazdy za Fabio Quartararo, lecz jak sam przyznał, planował jechać za innym zawodnikiem.

Finiszując na drugiej pozycji w GP Japonii, Fabio Quartararo zapewnił sobie tytuł debiutanta roku w sezonie 2019. Francuz może osiągnąć w tym roku jeszcze większy sukces, gdyż ma realne szanse na wywalczenie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone