MotoGP

Andrea Iannone - Suzuki

Andrea Iannone podpisał kontrakt z Aprilią

Krótko po rozwiązaniu kontraktu z Suzuki, Adrea Iannone ogłosił przejście do zespołu Aprilla. Umowa obejmuje dwuletni okres. Jego miejsce w Suzuki ma zająć młody zawodnik Moto2, Joan Mir.

Szef zespołu Aprilia Racing Romano Albesiano jest naturalnie podekscytowany faktem, że włoski zawodnik pomoże im w rozwoju motocykla.

Iannone jest kolejnym bardzo utalentowanym i szybkim zawodnikiem, który pokazał swoją wartość w tym sezonie. Jego przybycie jest oznaką rosnącego zaangażowania Grupy Aprilia w program MotoGP - powiedział Albesiano.

Teraz musimy skupić się na sezonie 2018, zaczynając od następnego GP Barcelony. Mamy silny zespół, który nigdy nie przestał ciężko pracować. Chcemy nadal się rozwijać, i walczyć w tym sezonie z Aleixem i Scottem. Chciałbym im podziękować publicznie za wielki profesjonalizm i za konsekwentnie wysoki poziom zaangażowania

Iannone zajmie miejsce obok Aleixa Espargaro. Tym samym pozbawi miejsca Scotta Reddinga, który prawdopodobnie nie znajdzie dla siebie miejsca w klasie królewskiej.

Najlepszy wynik dla Aprilli zdobył Aleix Espargaro. Hiszpan w zeszłym sezonie zajął szóste miejsce w otwierającym wyścig Katarze i następnie na torze w Aragonii. Espargaro miał koszmarne problemy ze swoją RS-GP, ale mimo to nadal jest przekonany o tym, że ma tempo i może znaleźć się w gronie sześciu najlepszych motocykli.

Następny sezon pokaże, czy Iannone będzie rozwiązaniem dla obecnym problemów włoskiej marki.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone