MotoGP

Dani Pedrosa - Repsol Honda Team

Dani Pedrosa ujawni swoje plany na przyszłość przed GP Niemiec

Dani Pedrosa, który do końca obecnego sezonu będzie rywalizował w barwach zespołu Repsol Honda potwierdził, że tuż przed Grand Prix Niemiec na torze Sachsenring ujawni swoje plany na przyszłość.

Hiszpan jest silnie wiązany z nowym zespołem Yamahy, który ma być wspierany przez firmę Petronas i ma dołączyć do stawki w 2019 roku, jednak uważa się, że możliwym wyjściem dla Hiszpana jest także zakończenie wyścigowej kariery.

32-latek zadebiutował w Motocyklowych Mistrzostwach Świata w 2001 roku w klasie 125cc, a następnie piął się po szczeblach, aby w 2006 roku przejść do zespołu Repsol Honda w MotoGP, w którym ściga się do dnia dzisiejszego.

W ubiegłym miesiącu japońska ekipa potwierdziła jednak, że Pedrosę zastąpi Jorge Lorenzo, a Hiszpan odejdzie z końcem obecnego sezonu.

W końcu podjąłem decyzję dotyczącą mojej przyszłości - napisał Dani Pedrosa w oficjalnym komunikacie. Chcę zakomunikować to osobiście wszystkim w tym samym czasie.

Dlatego w Sachsenring zorganizuję konferencję prasową, aby ją ogłosić. Mam nadzieję, że moja decyzja będzie uszanowana do czasu jej upublicznienia.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone