MotoGP

Hafizh Syahrin - Monster Yamaha Tech 3

Hafizh Syahrin pozostanie zawodnikiem ekipy Tech 3

Monster Yamaha Tech 3 ogłosiła w środę rano, że Hafizh Syahrin pozostanie zawodnikiem ekipy na sezon 2019. Zespół Herve Poncharala zmienia jednak od przyszłego roku motocykl – z Yamahy na KTM.

24-latek jest pierwszym Malezyjczykiem rywalizującym w kategorii MotoGP. Szansa ta nadarzyła się, gdy problemy zdrowotne przerwały karierę Jonasa Folgera. Syahrin otrzymał więc angaż w ekipie Tech 3  i w obecnym sezonie – jak na debiutanta – radzi sobie przyzwoicie. Już w pierwszym swoim wyścigu w MotoGP zdobył 2 punkty, a po sześciu startach ma ich już 17. Z takim dorobkiem punktowym zajmuje aktualnie szesnastą pozycję w klasyfikacji generalnej i prowadzi w tabeli debiutantów.

Przyzwoite wyniki sprawiły więc, że ekipa Tech 3 postanowiła przedłużyć kontrakt z Malezyjczykiem na kolejny sezon. Od roku 2019 w zespole zobaczymy więc Syahrina i Miguela Oliveirę, który obecnie rywalizuje jeszcze w klasie Moto2. Portugalczyk jest zwycięzcą ostatniego wyścigu na torze Mugello i w klasyfikacji generalnej zajmuje aktualnie drugą pozycję.

Trudno mi o tym mówić i w to uwierzyć! Przede wszystkim chcę bardzo podziękować Herve za zaufanie i danie mi szansy pozostania w rodzinie Tech 3, ale także za jednoczesne dołączenie do rodziny KTM-a. Muszę również ogromnie podziękować swojemu menedżerowi Razlanowi, który pomógł spełnić mi marzenie przybycia do kategorii MotoGP. Dziękuję też ekipie KTM za wiarę w Herve i we mnie - mówił Hafizh Syahrin.

Będę ciężko pracował w sezonie 2019 i będę lepiej przygotowany. Jestem niesamowicie szczęśliwy z otrzymania tej szansy - zakończył Malezyjczyk.

Cieszymy się, że Hafizh Syahrin przedłużył kontrakt z Tech 3. Po niespodziewanym przejściu do MotoGP do tej pory miał całkiem przyzwoity sezon i przewodzi w tabeli debiutantów. Ponadto jest bardzo profesjonalnym i przyjacielskim zawodnikiem. Wraz z Miguelem Oliveirą został skompletowany nasz młody zespół Tech 3 KTM MotoGP na następny sezon - powiedział szef KTM Pit Beirer.

Chcę również bardzo podziękować menedżerowi Hafizha, Razlanowi Razaliemu za zaufanie nowo powstałej ekipie Tech 3 KTM. Z niecierpliwością czekamy na wspólną pracę w przyszłościdodał Beirer.

W fabrycznym zespole KTM-a od przyszłego roku zawodnikami będą natomiast Johann Zarco i Pol Espargaro.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone