MotoGP

Jorge Lorenzo - Ducati Team

Jorge Lorenzo ponownie na Yamasze? Lin Jarvis nie wyklucza takiej możliwości

Lin Jarvis nie wyklucza opcji, że jeśli tylko powstanie satelicki zespół Yamahy, Jorge Lorenzo może ponownie zasiąść na motocyklu M1.

Przyszłość pięciokrotnego motocyklowego mistrza świata stoi pod dużym znakiem zapytania. Hiszpan kompletnie nie odnajduje się w zespole Ducati, co potwierdzają jego tegoroczne wyniki. Czternasta pozycja w mistrzostwach świata z pewnością nie zadowala Lorenzo, który chciałby walczyć o zwycięstwa w wyścigach, jak i kolejne tytułu.

W związku z takimi rezultatami Hiszpan raczej nie odnowi kontraktu z włoską ekipą. Niestety, miejsc w fabrycznych zespołach już wiele nie zostało. Jeszcze miesiąc temu Lorenzo łączony był z Suzuki, na którym to mógłby odnosić dobre wyniki z racji swojego płynnego stylu jazdy. Wszystko jednak zmieniło się w ubiegłym tygodniu, gdyż aktualny mistrz świata klasy Moto3, Joan Mir prawdopodobnie od przyszłego roku zostanie partnerem Alexa Rinsa.

Taki obrót spraw komplikuje sytuację Jorge Lorenzo, który może nawet opuścić sport, jeśli nie dołączy do konkurencyjnego zespołu. Dla Hiszpana pojawia się jednak pewna opcja. Jeśli w przyszłym sezonie zostanie stworzony satelicki zespół Yamahy – mówi się o tym, że może być to ekipa Marc VDS – możliwe, że właśnie do niej dołączy 31-latek. W końcu to na takim motocyklu święcił swoje największe triumfy w latach 2008-2016.

Trudno zrozumieć, co się wydarzy w przyszłości Lorenzo, choćby dlatego, że nie jest w łatwej sytuacji. Nie opuścił jeszcze Ducati, przynajmniej oficjalnie, mimo że wielu twierdzi, iż rozwód jest pewny – mówił Lin Jarvis w wywiadzie dla Sky Sports Italia.

Gdybyście zadali mi to pytanie cztery tygodnie temu, powiedziałbym wam, że może skończyć w Suzuki, ale teraz wydaje się to nieprawdopodobną hipotezą. Powtarzam, on jest w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ zawsze był zawodnikiem fabrycznym, oficjalnym i uważanym przez zespół za fundamentalnego - kontynuował szef Yamahy.

Zobaczymy, czy Jorge będzie kontynuował karierę w MotoGP, czy nie. Powinniśmy poczekać, ale rzeczywiście może zrezygnować. Ponadto istnieje możliwość, że w przyszłym sezonie będzie o cztery lub pięć miejsc mniej w MotoGP.

Padło więc pytanie, czy istnieje możliwość powrotu Jorge Lorenzo na Yamahę w satelickim zespole. Jarvis się uśmiechnął i odparł, że taka sytuacja może się wydarzyć.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone