MotoGP

Jorge Lorenzo - Ducati Team

Lorenzo: Słodko-Gorzka wygrana w Mugello nic nie zmienia

Jorge Lorenzo przyznał, że pomimo pierwszego zwycięstwa na motocyklu Ducati w MotoGP nic się nie zmienia w sytuacji kontraktowej z włoskim producentem.

Pięciokrotny Mistrz Świata na torze Mugello zakończył passę bez zwycięstw, która trwała od GP Walencji 2016 roku, gdzie wygrał swój ostatni wyścig na motocyklu Yamahy.

Nic. Przyszłość nie zostanie zmieniona po tym zwycięstwie – w taki sposób odpowiedział Jorge Lorenzo na pytanie od BT Sport, czy zwycięstwo zmieni cokolwiek na temat jego przyszłości w Ducati.

Z jednej strony jestem bardzo szczęśliwy, to chyba jeden z najlepszych wyścigów w moim życiu jak nie najlepsze zwycięstwo, ale z drugiej strony jestem smutny. Gdybym otrzymał tę modyfikację dużo wcześniej, mógłbym wam powiedzieć, że zostanę w Ducati, jle teraz nie mogę tak oznajmić.

Uważam, że jestem jednym z najbardziej uczciwych ludzi w padoku, ale czasami ludzie mi nie wierzyli - dodał Lorenzo. Wiele osób myśli, że szukam wymówki, ale tak nie jest. Potrzebowałem tej modyfikacji zbiornika paliwa, aby zaoszczędzić więcej energii, potrzebowałem również płynnego silnika. Kiedy otrzymałem to co chciałem od Ducati, mogłem pokazać jak bardzo się poprawiłem.

To niesamowite uczucie wygrać wyścig po ponad roku. Doświadczałem wiele cierpienia, ponieważ wyników nie było. Wyglądało na to, że już nie wygram. Nigdy się nie poddaje. Jestem bardzo zdeterminowany. Gdy miałem 16 lat jeździłem motocyklem Derbi w klasie 125 cm3. Powiedziałem sobie, że wygram tym motocyklem – w końcu wygrałem, tak samo jak na Ducati – dodał Hiszpan.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone