MotoGP

Marc Marquez - Repsol Honda Team

Marquez: To była ważna wygrana i bardzo ważne punkty

Marc Marquez, zwycięzca wyścigu TT Assen przyznał, że był to szalony, jednak bardzo ważny wyścig, ważne zwycięstwo i kolejne ważne punkty w walce o mistrzowski tytuł w Motocyklowych Mistrzostwach Świata.

Hiszpan po starcie z pierwszej lokaty stracił prowadzenie w wyścigu na rzecz Jorge Lorenzo, jednak bliska walka aż sześciu zawodników na czele wyścigu powodowała, że wszystko mogło się stać.

Kierowcy z okrążenia na okrążenie tasowali się na czołowych pozycjach wyścigu i walczyli koło w koło, aby być w jak najlepszej pozycji, co było widoczne przy rywalizacji Marca Marqueza i Alexa Rinsa, co mogło zakończyć się przedwczesnym końcem dla zawodnika Repsola.

Marquez zaprezentował jednak bardzo dobre tempo i na trzy okrążenia przed metą powrócił na prowadzenie, którego nie oddał aż do samej mety, budując przewagę ponad dwóch sekund nad wcześniej wspomniany Rinsem.

Zawodnik ekipy Repsol Honda przyznał po wyścigu, że była to szalona rywalizacja na torze Assen oraz zacięta walka pomiędzy wszystkimi zawodnikami w czołówce.

To był szalony wyścig, pełen adrenaliny - to uczucie jest jednym z powodów, dla których uprawiamy ten sport - powiedział po wygranej w TT Assen Marc Marquez.

Byliśmy dziką bandą, wszyscy walczyliśmy przeciwko wszystkim; myślę, że wszyscy w pewnym momencie nawiązaliśmy kontakt z kimś innym. Musieliśmy atakować i bronić, atakować i bronić. Było wiele "wielkich momentów" i ryzykowaliśmy upadek. To było szalone!

Nie można było określić najlepszej strategii, nie można było nic zaplanować, co moglismy zrobić pod koniec. Na ostatnich trzech okrążeniach dałem z siebie wszystko, niezależnie od opon, bez względu na mistrzostwo.

Próbowałem rozdzielić grupę, ponieważ kiedy walczysz o tytuł, po prostu chcesz mieć jak najmniej zawodników na czele, ale było to trudne. Kiedy zobaczyłem, że mam więcej niż półtorej sekundy przewagi przed ostatnim okrążeniem, pomyślałem: "Ok, mamy to, ukończmy to okrążenie".

To była ważna wygrana i dwadzieścia pięć bardzo ważnych punktów, ale musimy iść dalej, naciskać i utrzymać ten sam poziom - dodał Hiszpan.

Marquez po wygranej w Assen powiększył przewagę w klasyfikacji kierowców do czterdziestu jeden nad drugim Valentino Rossim i kolejnych sześciu do drugiego zawodnika Yamahy Mavericka Vinalesa.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone