MotoGP

Jack Miller - Pramac Racing

Miller numerem jeden w Pramac Racing po odejściu Danilo Petrucciego

Jack Miller przyznał, że będzie kontynuował obronę barw zespołu Pramac Racing w sezonie 2019 Motocyklowych Mistrzostw Świata jako numer jeden, po odejściu do Ducati Danilo Petrucciego.

Z końcem sezonu 2018 szeregi włoskiej ekipy opuści Jorge Lorenzo, który zastąpi w Hondzie Daniego Pedrosę, co umożliwiło jednemu z zawodników ekipy Pramac przejście do fabrycznego zespołu, który ostatecznie postawił na Włocha.

To poskutkowało także awansem Jacka Millera, który chce pozostać w Pramac i kontynuować swoją przygodę z zespołem jako numerem jeden na fabrycznej specyfikacji motocykla.

Australijczyk przyznał jednak, że nowy kontrakt z Pramac Racing nie został jeszcze sfinalizowany, ale spodziewa się ostatecznych decyzji już podczas nadchodzącego Grand Prix w Barcelonie.

Zgodnie z przewidywaniami zostanę tutaj i będę dysponował motocyklem GP19, co jest dobre - przyznał sam zainteresowany.

Zostało to zaplanowane, tak jak wcześniej, kiedy mieliśmy opcję na ten rok. Nie podpisaliśmy jeszcze dokumentów, ale zakładam, że powinno się to stać dzisiaj lub jutro.

Nie doszliśmy tak naprawdę jeszcze do porozumienia, ale myślę, że będzie to podobna umowa, jak z Danilo.

Korzystają z usług Danilo w zasadzie, jak z kierowcy testowego, co jest dobre i złe, ale jestem podekscytowany i podejmę się tego wyzwania.

Do Jacka Millera w Pramac Racing dołączy debiutujący w MotoGP Francesco Bagnaia, co umożliwi Australijczykowi zostanie liderem ekipy, a taki kierunek jego kariery bardzo mu się podoba.

Jestem podekscytowany tym, że w przyszłym roku będę jeździł jako kierowca numer jeden. Będzie to miłe, choć będę pod presją, kiedy jest się zawodnikiem z jedynką.

Będzie to pierwszy raz... no cóż, w Mark VDS czułem się jak zawodnik numer jeden, ale walcząc o piętnastą lub czternastą pozycję, tak naprawdę nie miało to większego znaczenia.

Miło być numerem jeden na motocyklu, który ma potencjał na zwycięstwo w wyścigu i z pewnością może być to świetną zabawą - dodał Miller.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone