MotoGP

Autodromo Hermanos Rodriguez

Motocyklowe GP Meksyku już od przyszłego sezonu?

Meksykański obiekt Autodromo Hermanos Rodriguez jest kandydatem do goszczenie Motocyklowych Mistrzostw Świata już na początku przyszłego sezonu.

Właściciele serii MotoGP chcą rozszerzenia kalendarza do 20 rund. W tym roku dołączyło już Grand Prix Tajlandii, a w przyszłym miało być to Grand Prix Finlandii. Jak jednak wszystko wskazuje, budowany tor KymiRing prawdopodobnie nie będzie w stanie gościć motocyklistów w sezonie 2019.

Wydaje się jednak, że w miejsce Finlandii może wejść Meksyk. W zeszłym roku na torze Autodromo Hermanos Rodriguez gościła delegacja FIM na czele z Franco Uncinimi. Przyglądali się oni możliwości przystosowania obiektu znanego fanom Formyły 1, by ten był gotowy przyjąć motocyklistów.

Kwestia potencjalnego Grand Prix Meksyku była poruszona na piątkowym spotkaniu Komisji Bezpieczeństwa podczas rundy w Brnie. Zawodnicy mieli być nastawieni entuzjastycznie co do organizacji wyścigu w stolicy Meksyku.

Na razie jeszcze nie opublikowano nawet wstępnej wersji kalendarza na sezon 2019. Jak jednak wiele na to wskazuje, znajdzie się w nim wszystkie 19 rund obecnych również w tym roku. Jeśli zdecydowano by się zorganizować Grand Prix Meksyku, prawdopodobnie rozegrano by je w okolicach rundy na torze Austin w Teksasie.

Przyszłymi kandydatami chętnymi do dołączenia do kalendarza MotoGP, poza torem KymiRing w Finlandii, są Kazachstan, który buduje nowy obiekt oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie planujące organizację wyścigu w centrum miasta.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone