MotoGP

Dani Pedrosa - Repsol Honda Team

Ostatni sezon Daniego Pedrosy w zespole Repsol Honda

Dani Pedrosa nie będzie rywalizował w barwach fabrycznego zespołu Hondy po sezonie 2018, dowiedział się serwis Motorsport.com.

Hiszpański zawodnik ściga się na motocyklach Hondy od wielu lat, co dało mu mistrzowski tytuł w klasie 125cc w 2003 roku, a także kolejne zwycięstwa na przestrzeni kolejnych lat, co finalnie pozwoliło mu awansować do MotoGP już 2006 roku.

Pedrosa nie zachwyca jednak w obecnym sezonie wyścigowym, w którym plasuje się dopiero na dwunastej lokacie w klasyfikacji kierowców, co w porównaniu ze swoim zespołowym kolegą, stawia go na szarym końcu w drodze do kolejnej wygranej, a także możliwości podpisania kolejnego kontraktu, na który czeka od początku tego roku.

Wszystko wskazuje na to, że po ocenie Pedrosy przez Hondę, kierownictwo zespołu postanowiło poszukać alternatywy dla swojego drugiego motocykla i rozstać się ze swoim długoletnim zawodnikiem, na chwilę obecną pozostawiając niejasności co do obsady drugiej maszyny.

Głównym kandydatem był Johann Zarco, który zadebiutował w MotoGP z zespołem Monster Yamaha Tech 3, jednak Francuz wybrał opcję KTM'a.

Kolejnym celem i obiecującym zawodnikiem był Joan Mir, mistrz Moto3 i debiutant w klasie Moto2, jednak i on najprawdopodobniej zdecyduje się na inną opcję i przeniesie się do ekipy Suzuki - o czym pisaliśmy tutaj: Joan Mir w fabrycznym zespole Suzuki w sezonie 2019?

Opcją pozostaje natomiast Jorge Lorenzo, który w ostatnim Grand Prix Włoch odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach, jednak przyznał, że minięcie linii mety na pierwszej lokacie na Mugello nie zmienia nic w jego przyszłości w Motocyklowych Mistrzostwach Świata, a to daje duże możliwości odnośnie przejścia Hiszpana do japońskiego konstruktora.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone