MotoGP

Danilo Petrucci - Pramac Ducati

Petrucci zawodnikiem fabrycznej ekipy Ducati od sezonu 2019

Ducati potwierdziło, że Danillo Petrucci zastąpi Jorge Lorenzo w fabrycznym zespole.

„Petrux” ścigał się w satelickim zespole Pramac od 2015 roku. W sezonie 2019 będzie partnerem Andrei Dovizioso. Na razie włoski zawodnik podpisał kontrakt tylko na jeden rok.

Bycie częścią fabrycznego zespołu, to dla mnie spełnienie marzeń – skomentował Petrucci.

To wielki zaszczyt zostać oficjalnym zawodnikiem zespołu Ducati, szczególnie dla kogoś takiego jak ja, który rozpoczął pracę w Ducati jako zawodnik testowy. Przede wszystkim chciałbym podziękować szefom Pramaca Paolo Campinoti i Francesco Guidottiemu, którzy cztery lata temu dali mi szansę, aby ścigać się na Ducati dla zespołu wyścigowego Pramac, bez których to wszystko nie byłoby możliwe.

Teraz wszystko, co chcę zrobić, to zakończyć rok w pierwszej piątce w klasyfikacji, a następnie rozpocząć nowy sezon z zespołem Ducati. 

Obecnie Włoch zajmuje szóstą lokatę w motocyklowych mistrzostwach. Zeszły rok, zakończył na ósmej pozycji, zdobywając 124 punkty.

 Obecny zespołowy kolega Danilo Petrucciego, Jack Miller był drugim poważnym kandydatem do zastąpienia Lorenzo, jednak w przyszłym roku ma pozostać w satelickiej ekipie, jeżdżąc na Ducati GP19. Dołączyć do niego ma Francesco Bagnaia, który podpisał z Pramac’iem roczny kontrakt. 

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone