MotoGP

Pol Espargaro - KTM

Pol Espargaro gotowy na powrót do MotoGP od GP San Marino

Pol Espargaro zawodnik fabrycznego zespołu KTM jest gotów na powrót do ścigania i będzie obecny podczas Grand Prix San Marino w ten weekend.

Hiszpan doznał złamania lewego obojczyka podczas niedzielnej rozgrzewki przed Grand Prix Czech na torze w Brnie, co uniemożliwiło mu starty również na torze Red Bull Ring oraz Silverstone.

Złamanie okazało się u zawodnika KTM'a bardziej skomplikowane, co ujawnił jego brat Aleix, który potwierdził, że po incydencie w Czechach Pol nie miał czucia w rękach i nogach.

Zastąpienie Espargaro okazało się jednak dużym problemem, czego przyczyną był wcześniejszy uraz ich testera Miki Kallio, dlatego też KTM zdecydował się wystawić tylko jednego zawodnika w Austrii - Bradleya Smitha.

KTM podjął jednak odpowiednie kroki, aby takie okoliczności ponownie się nie powtórzyły i zatrudnił Randy'ego de Punieta jako kierowcę rezerwowego do końca obecnego sezonu wyścigowego i skorzystał z usług Lorisa Baza na rundę w Wielkiej Brytanii.

Po testach w Aragonii w zeszłym tygodniu, Randy de Punie zgłosił gotowość do zastąpienia Hiszpana, jednak Espargaro potwierdził, że może powrócić na motocykl KTM i ścigać się w GP San Marino.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone