MotoGP

Tito Rabat - Reale Avintia Racing

Tito Rabat już po operacji! Zawodnik stawia pierwsze kroki

Jak można było zaobserwować na profilach społecznościowych SkyMotoGP, Tito Rabat zaledwie 24 godziny po udanej operacji stawia samodzielne kroki.

W trakcje czwartego treningu wolnego w zakręcie Stowe niegroźną wywrotkę zaliczył były mistrz świata klasy Moto2, jednak chwilę później w tym samym miejscu poza torem znalazł się Franco Morbidelli, a jego motocykl poważnie uszkodził prawą nogę Rabata.

Czwarta sesja treningowa została natychmiast wstrzymana poprzez wywieszenie czerwonej flagi, a Hiszpanem zajęły się służby medyczne i po chwili został przetransportowany do szpitala uniwersyteckiego w Coventry.

Zawodnik Reale Avintia Racing doznał złamania kości udowej, piszczelowej oraz strzałkowej w prawej nodze. Operacja zakończyła się pomyślnie i Hiszpan po niespełna dwudziestu czterech godzinach od operacji został sfotografowany, jak stoi i porusza się po szpitalu.

Można rzec, że Rabat miał dużo szczęścia. W społecznościowych pojawiła się plotka, że na wskutek wypadku mogło dojść do przerwania tętnicy udowej. Na całe szczęście do tego nie doszło, plotki zostały sprostowane przez zespół, iż były to jedynie podejrzenia.

Na ten moment nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa. Istnieje prawdopodobieństwo, że już w tym sezonie popularnego Hiszpania nie zobaczymy na torze. Wszystko zależy od jego rehabilitacji oraz innych czynników.

Nie wiadomo również kto go zastąpi i czy w ogóle takie zastępstwo będzie konieczne.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone