WEC

CEFC TRSM Racing

CEFC TRSM Racing nie wystartuje w najbliższej rundzie FIA WEC na torze Silverstone

Zespół CEFC TRSM Racing nie weźmie udziału w zbliżającej się rundzie Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Silverstone w dniach 18-19 sierpnia.

Ekipa korzystająca z dwóch prototypów Ginetta G60-LT-P1 z dużym poślizgiem rozpoczęła starty w Super Sezonie 2018/19 FIA WEC, czego przyczyną były problemy techniczne z autem i nie wystartowała w sześciogodzinnej rywalizacji na torze Spa-Francorchamps, która uważana jest za przygotowanie do 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

CEFC TRSM Racing zdecydowało się jednak wziąć udział w legendarnym starciu na Circuit de la Sarthe, jednak tylko jedno auto zdołało dojechać do mety. Prototyp z numerem #6 wycofał się z wyścigu już po stu trzydziestu siedmiu okrążeniach, natomiast drugie auto zakończyło starty ze stu pięcioma okrążeniami straty.

Ginetta poinformowała jednak, że oba prototypy nie powrócą na tor w Silverstone, gdzie odbędzie się trzecia runda FIA WEC, czego przyczyną jest zmiana jednostki napędowej, która nie została na czas przygotowana.

Z powodu okoliczności pozostających poza kontrolą Ginetty, samochód G60-LT-P1 nie będzie ścigał się na Silverstone w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w dniach 18-19 sierpnia - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Ginetta jest bardzo rozczarowana tym rezultatem, ponieważ producent zapewnił, że wszystko jest gotowe na dostarczenie konkurencyjnego samochodu, gotowego do wyścigu. Zmiany w aucie obejmują wymianę silnika w celu zapewnienia dodatkowej mocy, której brakowało w konkurencyjnym debiucie w Le Mans.

Nowy producent został pozyskany, a zespół techniczny Ginetty zdecydował się na inny silnik V6 z podwójnym turbo AER P60B, gdy obecny dostawca silnika Mecachrome potwierdził, że nie może dokonać niezbędnych zmian.

Niestety pomimo najlepszych starań Ginetty, wszystko wskazuje na to, że samochody nie wystartują.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone