Albon: Jeśli nadarzy się okazja, nadal będę walczył z Hamiltonem

Alexander Albon i Lewis Hamilton / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Alex Albon nie zamierza zmieniać swojego podejścia, jeśli ponownie znajdzie się w sytuacji bezpośredniej walki z sześciokrotnym mistrzem świata Lewisem Hamiltonem.

Podczas ostatnich trzech wyścigów Albon i Hamilton zderzyli się już dwukrotnie, tracąc tym samym szansę na zdobycie podium. W obu przypadkach do kontaktu doprowadził Anglik, za co został ukarany przez sędziów.

"Myślę, że mieliśmy ogromne szanse na zwycięstwo. Zespół przyjął dobrą strategię i w końcówce wyścigu znalazł okazję, aby wypuścić mnie na nowym komplecie miękkich opon" - tłumaczył Alexandr Albon.

"To wszystko bardzo dobrze się zapowiadało i wiedziałem, że jak najszybciej muszę zaatakować Mercedesy, które po okresie neutralizacji miały niedogrzane opony."

Zapytany, czy w przyszłych wyścigach zmieni swoją taktykę walki na torze w przypadku starcia z Lewisem Hamiltonem, powiedział: "Nie, nie mam takiego zamiaru. To, że zderzyliśmy się dwa razy to po prostu złe okoliczności, czysty przypadek."

Alex Albon odniósł się także do rzekomych przeprosin, które miał do niego skierować Lewis Hamilton bezpośrednio po wyścigu: "Lewis nie nawiązał ze mną żadnego kontaktu. Z pewnością nie miał za wiele do powiedzenia. Ja i mój zespół skupiliśmy się od razu na przygotowaniach do kolejnej rywalizacji."

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool