Albon: Russell w Mercedesie mógłby rzucić wyzwanie Hamiltonowi

Alex Albon i George Russell / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Alex Albon uważa, że George Russell mógłby z powodzeniem konkurować z Lewisem Hamiltonem, gdyby razem tworzyli duet kierowców Mercedesa.

Siedmiokrotny mistrz świata, po wielu tygodniach niepewności, finalnie podpisał nowe porozumienie z ekipą Toto Wolffa, ale jego przyszłość znów będzie przedmiotem dyskusji pod koniec bieżącego roku, ponieważ obie strony zdecydowały się sformalizować jedynie roczną umowę. W podobnej sytuacji znajduje się również Valtteri Bottas, którego kontrakt wygasa pod koniec 2021 roku.

Rezerwowy kierowca Red Bulla otwarcie przyznał, że Russell byłby w stanie rzucić spore wyzwanie swojemu utytułowanemu rodakowi.

„W trakcie przerwy zimowej dużo mówiło się o tym, że Lewis Hamilton jest w stanie zdobyć swój ósmy tytuł mistrzowski. Ludzie byli jednak w dużym szoku, że podpisał tylko roczną umowę z Mercedesem” – stwierdził Albon w rozmowie z magazynem GQ.

„Jego motywacja w tym sezonie będzie na pewno bardzo duża, ale Red Bull także aspiruje do walki o mistrzostwo, co na pewno utrudni mu zadanie.”

„Tylko on wie, czy będzie to jego ostatni sezon w F1. Uważam, że gdyby mój przyjaciel, George Russell, mógł w przyszłym roku współpracować z Lewisem w Mercedesie, to z całą pewnością rzuciłby mu spore wyzwanie” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool