Albon zadowolony z nowych poprawek w FW44

Alexander Albon - Williams Racing / © Williams F1

Alex Albon, po swoim udanym występie w piątkowych treningach, wierzy, że ma pewne szanse na znalezienie się w pierwszej dziesiątce kwalifikacji na Silverstone.

Deszczowe warunki w pierwszym treningu sprawiły, że zespoły nie mogły całkowicie wykorzystać porannych przygotowań. Wszystko wróciło do normy w drugiej sesji, podczas której Albon, w swoim poprawionym Williamsie, osiągnął czternasty czas i miał ponad sekundę przewagi nad swoim zespołowym partnerem Nicholasem Latifim, którego bolid nie otrzymał poprawek.

Zawodnik Williamsa był podbudowany swoimi wynikami i aktualizacjami samochodu, ale chciałby przejechać więcej kilometrów, zwłaszcza że uszkodzenie krawężnika w FP2 zakłóciło jego treningowe plany.

„Czułem się dobrze” – powiedział Albon. „Sytuacja jest trudna, ponieważ praktycznie w ogóle nie wykorzystaliśmy pierwszego treningu, a kiedy masz wprowadzone poprawki potrzebujesz kilometrów.”

„Uważam, że nie mieliśmy wystarczającej ilości czasu na torze. Zrobiliśmy sześć lub siedem szybkich okrążeń i wydaje mi się, że za każdym razem, wyglądaliśmy dość dobrze.”

Szef rozwoju bolidów Williamsa, Dave Robson, powiedział, że zespół zakończył piątek, analizując dane i przygotowując się do soboty.

„To trochę frustrujące, że pogoda uniemożliwiła nam zrobienie czegokolwiek pożytecznego w pierwszej sesji, ale przynajmniej wszystko poprawiło się w drugiej, co pozwoliło nam rozpocząć ocenę nowych poprawek” – powiedział Robson.

„Mamy wiele do zrobienia. Musimy zrozumieć, jak zmodyfikować ustawienia, aby wykorzystać nowy pakiet. To będzie nasze główne zadanie.”

„Wygląda na to, że pogoda zdominuje sobotę, więc będziemy musieli skupić się także na przygotowaniach do mokrych kwalifikacji.”

Albon uznał osiągi swojego samochodu, w stosunku do kolegi z zespołu, za pozytywny wskaźnik, a porównanie obu specyfikacji za przydatne ćwiczenie.

„Oczywiście mamy różne samochody” – powiedział. „Mój jest bardzo wrażliwy na wiatr, więc w niektórych momentach miałem pewne problemy.”

Albon uznał, że lekka korekcja ustawień powinna pozwolić mu na walkę o miejsce w Q3.

„Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli” – dodał. „Dla mnie głównym zadaniem będzie zrozumienie nowych ustawień i oswojenie się z nimi, ale będę starał się awansować do pierwszej dziesiątki kwalifikacji” – zakończył Albon.

Image: © Williams F1