Albuquerque zostaje w zespole United Autosports na sezon 2022

Filipe Albuquerque - United Autosports / © United Autosports

Filipe Albuquerque potwierdził, że będzie kontynuował współpracę z zespołem United Autosports podczas przyszłorocznego sezonu wyścigowego Długodystansowych Mistrzostw Świata, gdzie anglo-amerykański skład wystawi dwa prototypy w klasie LMP2.

Portugalczyk dołączył do ekipy w 2017 roku i wykorzystał swoje doświadczenie, co pomogło osiągnąć czternaście zwycięstw, w ciągu trzydziestu pięciu startów oraz dwadzieścia jeden razy stanąć na podium.

Wielkim sukcesem Albuquerque zakończył sezon 2020, w którym wraz z zespołem wywalczył mistrzostwo w FIA WEC oraz ELMS, a także wygrał rywalizację w LMP2 podczas walki w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować współpracę z United Autosports w 2022 roku i ponownie ścigać się w WEC i Le Mans” - powiedział Albuquerque. „United to zespół, z którym jestem najdłużej związany, podczas mojej kariery, co wiele mówi.”

„Kontynuowanie współpracy ma sens, znamy się tak dobrze i z każdym rokiem coraz bardziej czujemy się jak rodzina.”

„Wiedząc, że wszyscy są wspaniali, a ich metoda pracy jest niewiarygodna, nie mogę się doczekać, aby kontynuować starty w 2022 roku i zdobywać kolejne zwycięstwa, co jest dokładnie tym, co robiliśmy do tej pory.”

„Chciałbym podziękować Richardowi i Zakowi za zaufanie, jakie mi okazali. Wyniki z mojej strony oczywiście pomagają, ale wspaniale jest znów pracować z całym zespołem. Oczywiście chcę nadal być częścią ekipy i osiągać tak świetne wyniki” - dodał Portugalczyk.

Albuquerque będzie częścią rozszerzonego programu United Autosports, które zdecydowało się wystawić dwa prototypy w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Image: © United Autosports