Aleix Espargaro: Niełatwo jest powiedzieć nie Hondzie

Aleix Espargaro - Aprilia Racing Team Gresini / © Aprilia Racing Team Gresini

Starszy z braci Espargaro, Aleix, postanowił zabrać głos w sprawie przyszłości swojego młodszego brata, Pola.

W ubiegłym tygodniu Aleix Espargaro ogłosił, że kolejne dwa sezony spędzi w fabrycznym zespole Aprilii. 30-latek podkreślał, że dobrze się czuje pod skrzydłami włoskiej marki i wierzy, że nowy plan ekipy z Noale sprawi, że w przyszłości włączą się do walki o mistrzostwo świata MotoGP.

"Jestem zadowolony z tego, jak potoczyły się rozmowy z Aprilią. To wspaniała marka z wielkimi tradycjami w MotoGP. Mamy plan na rozwój naszego motocykla i myślę, że z roku na rok nasza forma będzie coraz wyższa" – powiedział w oficjalnym oświadczeniu Aprilii, Aleix.

W innej sytuacji jest brat hiszpańskiego zawodnika, Pol Espargaro. Mistrz klasy Moto2 z sezonu 2013 wciąż nie ma kontraktu na sezon 2021. W ostatnich tygodniach pojawiła się nieoficjalna informacja, iż obecny reprezentant fabrycznego ekipy KTM-a, podpisał dwuletni kontrakt z zespołem Repsol Honda. Warto jednak podkreślić, że ani Austriacy, ani Japończycy nie skomentowali tych plotek. Jedynie menadżer zespołu obecnych mistrzów świata, Alberto Puig przyznał, że obecna przerwa w wyścigach spowodowana pandemią koronawirusa nie oznacza, że Honda przestała planować swoją przyszłość w królewskiej klasie MotoGP.

W wywiadzie dla hiszpańskiej telewizji RTVE TeleDeporte, Aleix Espargaro wypowiedział się na temat plotek związanych z przyszłością jego brata w najważniejszej serii wyścigów motocyklowych na świecie.

"Niełatwo jest odmówić Hondzie" – przyznał Espargaro. "Gdy dzwoni do Ciebie przedstawiciel zespołu, który w ostatnich latach zdominował Motocyklowe Mistrzostwa Świata, z propozycją kontraktu, bardzo trudno jest odrzucić taką szansę. Sytuacja nie jest prosta, ponieważ KTM mocno naciska, bardzo cenią Pola i chcą, żeby został z nimi."

"Z drugiej strony myślę, że zespół Repsol Honda jest odpowiednikiem Ferrari w MotoGP. Kiedy zadzwonią do Ciebie w sprawie kontraktu, to ciężko jest odmówić. Zwłaszcza że fabryczny zespół Hondy stwarza najlepsze możliwości do walki o mistrzostwo świata. Wierzę jednak, że Pol podejmie najlepszą, możliwą decyzję" – dodał zawodnik Aprilii.

Image: © Aprilia Racing Team Gresini