Aleix Espargaro pozostanie w Aprilii do końca sezonu 2022

Aleix Espargaro - Aprilia Racing Team Gresini / © Aprilia Racing Team Gresini

Aleix Espargaro potwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych, że podpisał nowy, dwuletni kontrakt z zespołem Aprilia Racing Team Gresini. Hiszpan tym samym pozostanie w ekipie z Noale co najmniej do 2022 roku.

Aleix Espargaro dołączył do zespołu Aprilia Racing w 2017 roku i już w debiucie zajął szóste miejsce podczas GP Kataru. Był to wtedy najlepszy wynik w historii startów ekipy w klasie MotoGP. Wierzono, że uda się w przyszłości poprawić rezultaty, ale do tej pory nie dał on rady dostać się do czołowej piątki.

Sezon 2020 może być jednak zupełnie inny. Model RS-GP 2020 wykazał ogromny potencjał podczas zimowych testów, dając tym samym sporo wiary Aleixowi Espargaro, jak i całej ekipie. Z niecierpliwieniem więc wszyscy czekają na start tegorocznych zmagań.

Nim do tego dojdzie, zespół doszedł do porozumienia ze swoim podopiecznym i podpisano nową, dwuletnią umowę. Tym samym Aleix Espargaro jest już kolejnym zawodnikiem kategorii MotoGP, który może być pewny swojej przyszłości co najmniej do końca sezonu 2022.

„Cieszę się z tego potwierdzenia. Aspekt ludzki jest dla mnie niezwykle ważny, a w ciągu czterech sezonów Aprilia stała się moją drugą rodziną. Tym kontraktem, który z pewnością jest najważniejszym w mojej karierze, pokazali więc, że jestem w centrum tego projektu” – powiedział Aleix Espargaro.

„W ostatnich miesiącach przekonał mnie wzrost z technicznego punktu widzenia, wraz z nadejściem wielu wzmocnień i debiutem RS-GP 2020, który dobrze wypadł na testach. Czuję, że musimy dokończyć pracę, którą rozpoczęliśmy zimą. Nie mogę się już doczekać, by powrócić do rywalizacji z całym zespołem i ścigać się nowym motocyklem, tak by zabrać ten projekt tam, gdzie na to zasługuje” – dodał Hiszpan.

Szefostwo Aprilii nie wyobrażało sobie kolejnych sezonów bez Aleixa Espargaro w swoich szeregach. Hiszpan wniósł bowiem wiele do ekipy, na czele z ulepszeniami motocykla. Massimo Rivola, CEO Aprilia Racing, wierzy więc, że w najbliższych latach – wraz z Aleixem – uda się osiągnąć najlepsze wyniki w dotychczasowych startach w MotoGP.

„Za wszelką cenę chcieliśmy potwierdzenia Aleixa i bardzo się cieszymy, że ono nadeszło. W dość burzliwym okresie na rynku kierowców zapewnienie ciągłości dla naszego projektu z zawodnikiem kalibru Aleixa jest niezbędne” – przyznał Rivola.

„Z nim, którego ustanowiliśmy naszym kapitanem, rozpoczęliśmy zupełnie nowy projekt, angażując nowe środki i zabierając na tor motocykl, który wydaje się bardzo dobry. Mamy teraz nadzieję, że wkrótce zabierze Aprilię na szczyt, gdzie nigdy nie było jej jeszcze w historii MotoGP”.

Na razie nie wiadomo, kto będzie przyszłorocznym partnerem zespołowym Aleixa Espargaro. Andrea Iannone czeka na decyzję Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w sprawie jego 18-miesięcznego zawieszenia związanego z wykryciem w jego organizmie środków dopingowych.

Image: © Aprilia Racing Team Gresini