Alessandro Alunni Bravi przedstawicielem zespołu Alfa Romeo F1

Alessandro Alunni Bravi - Alfa Romeo F1 Team Orlen / © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI

Dyrektor generalny Grupy Sauber, Andreas Seidl, wyznaczył dyrektora zarządzającego firmy, Alessandro Alunni Bravię, na oficjalnego przedstawiciela zespołu Alfa Romeo F1.

Alunni Bravi, który jest częścią Sauber Group od 20217 roku, będzie reprezentował skład z Hinwil we wszystkich oficjalnych funkcjach podczas weekendów wyścigowych i poza torem.

Włoch, który ma bogate doświadczenie, będzie współpracował z działami technicznymi i operacyjnymi szwajcarskiej ekipy, aby kontynuować rozwój zespołu, dla którego sezon 2023 będzie ostatnim pod szyldem włoskiego konstruktora z Turynu.

„Chcę podziękować Andreasowi i naszym akcjonariuszom za ich zaufanie oraz powtórzyć moje zaangażowanie w dawanie z siebie wszystkiego, aby sprostać ich oczekiwaniom i reprezentować zespół w najlepszy możliwy sposób” – powiedział Alessandro Alunni Bravi.

„To ogromny przywilej móc dalej pracować z grupą niesamowitych ludzi, którzy przez wiele lat pomogli mi zintegrować się z Grupą Sauber: to, co dali mi w tym czasie, pozwoli mi wypełnić to zadanie i reprezentować zespół zgodnie z naszą wspólną wizją oraz celami.”

„Jestem w pełni świadomy pracy, która nas czeka i stojących przed nami wyzwań: podchodzę do tego zadania z pokorą, wiedząc, że jestem częścią silnego zespołu, który wykona zadanie z wiarą, iż mamy wszystko, czego potrzebujemy dla pomyślnej przyszłości.”

Obowiązki, które będzie pełnił Alessandro Alunni Bravi, pozwolą Seidlowi skupić się na zapewnieniu sukcesu Sauberowi w krótkim okresie i przygotowaniu ekipy z Hinwil na ekscytującą przyszłość.

„Dziękuję Alessandro za jego wiarę w naszą wizję i witam go na tym dodatkowym stanowisku” – powiedział Andreas Seidl.

„Jego ogromne doświadczenie w sportach motorowych wyposażyło go we wszystkie narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu, a jego dogłębna znajomość zespołu, którego był częścią przez ponad pięć lat, zapewni stabilność i ciągłość w naszym rozwoju.”

„Alessandro reprezentujący skład podczas mistrzostw Formuły 1 pozwoli mi skupić się na rozwoju Grupy Sauber i przygotowaniu się do wyzwać oraz możliwości, które na nas czekają.”

Image: © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI