Alex Albon ze zmodyfikowanym FW44 podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii

Alexander Albon - Williams Racing / © Williams F1

Zespół Williams potwierdził, że w trakcie GP Wielkiej Brytanii jedynie Alex Albon będzie miał do dyspozycji zmodernizowany i mocno ulepszony bolid FW44, licząc, iż pomoże mu to w zdobyciu wysokiej, a co za tym idzie dobrze punktowanej pozycji.

Stajnia z Grove nie przywiozła jeszcze w tym roku żadnych znacznych poprawek do swojego bolidu, tłumacząc to chęcią wprowadzenia jednego dużego pakietu ulepszeń w swoim domowym Grand Prix na torze w Silverstone.

Jednak w środę, gdy zespół poinformował, że unowocześniony FW44 został przygotowany na czas, potwierdzono, iż z nowego bolidu będzie mógł korzystać jedynie Alex Albon, który do tej pory zdobył wszystkie punkty Williamsa w mistrzostwach konstruktorów.

„Mamy zaktualizowany pakiet aerodynamiczny na ten weekend, który będzie działał tylko w samochodzie Alexa, ponieważ chcemy sprawdzić jego zachowanie i potwierdzić, że działa zgodnie z przeznaczeniem” – powiedział Dave Robson, szef działu wydajności.

„Podstawą ulepszenia jest nadwozie i podłoga, które mają za zadanie efektywnie zwiększyć siłę docisku samochodu.”

„Nie możemy się doczekać naszego domowego wyścigu oraz poznania nowych części; prawdopodobnie zmienią one balans i prowadzenie samochodu i może zająć trochę czasu, aby je okiełznać tak, aby kierowcy mogli z nich w pełni skorzystać.”

Do swojego domowego Grand Prix Williams przystąpi z najmniejszym dorobkiem punktowym wśród wszystkich ekip i różnicą dwunastu punktów do dziewiątego Haasa.

Image: © Williams F1