Alex Brundle przedłuża kontrakt z Inter Europol Competition

Alex Brundle - Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition

Zespół Inter Europol Competition potwierdził przedłużenie kontraktu z Alexem Brundlem, który wraz ze składem będzie rywalizował w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w latach 2022-2023.

Brytyjczyk do polskiej ekipy dołączył z początkiem tegorocznego sezonu wyścigowego i od pierwszych chwil za kierownicą prototypu LMP2 Oreca 07-Gibson prezentował się z bardzo dobrej strony, potwierdzając swoje duże doświadczenie w rywalizacji wytrzymałościowej.

Brundle w swojej drugiej oraz trzeciej kampanii ze stajnią będzie dzielił kokpit z Jakubem Śmiechowskim oraz trzecim zespołowym kolegą, którego nazwisko zostanie potwierdzone w najbliższym czasie.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że zostaję w zespole Inter Europol Competition na kolejne sezony i będę mógł nadal brać udział w ambitnym programie w Długodystansowych Mistrzostwach Świata” - powiedział Alex Brundle.

„Zespół zrobił ogromne postępy w kwestii tempa i osiągów. Możliwość kontynuacji współpracy i pomocy w realizacji ambitnych celów oraz rozwoju jest ekscytująca.”

Zadowoleni z utrzymania tak doświadczonego kierowcy w składzie są także Jakub Śmiechowski oraz Sascha Fassbender, menadżer ekipy.

„Ogromnie się cieszę z decyzji Alexa, który zamierza kontynuować współpracę z nami” - przyznał Śmiechowski. „Bardzo dużo nauczyłem się od niego w mijającym roku. Rozumiemy się doskonale i mamy podobne poczucie humoru.”

Sascha Fassbender dodał: „Jestem bardzo zadowolony, że Alex podpisał kontrakt na kolejne dwa lata i będzie nadal z nami pracował. Jest świetnym kierowcą, który w każdym wyścigu pokazuje swój potencjał i umiejętności. Bardzo się cieszymy, że Alex będzie dzielił kokpit samochodu z Kubą w najbliższych latach w serii WEC.”

Image: © Inter Europol Competition