Alex Lynn dołącza do United Autosports na 24 Hours of Le Mans

Alex Lynn / © Mahindra Racing

Zespół United Autosports potwierdził, że Alex Lynn dołączy do składu na 24-godzinny wyścig Le Mans i wraz z Paulem di Restą będzie walczył o zwycięstwo w klasie LMP2.

Brytyjczyk, obecny mistrz LMGTE Pro wraz z Astonem Martinem, w tegorocznej kampanii rywalizuje w Mistrzostwach Świata Formuły E, a ostatnio za kierownicą prototypu LMP2 ścigał się w 2017 roku wraz z ekipą G-Drive Racing.

Lynn podczas wspomnianego sezonu wywalczył pierwsze pole startowe w swoim debiucie w Le Mans, a także stanął na najwyższym stopniu podium w 12-godzinnym wyścigu na Sebring w prototypie DPi, reprezentując wówczas Wayne Taylor Racing.

„Jestem bardzo podekscytowany możliwością dołączenia do United Autosports na 24-godzinny wyścig Le Mans” - powiedział Alex Lynn.

„Mam wrażenie, że wrócę do domu, kiedy zasiądę za kierownicą prototypu. Współpracowanie z Paulem di Restą oraz zwycięską ekipą w klasie LMP2, to świetna okazja do walki o wygraną.”

„Po tym, jak w zeszłym roku stanąłem na najwyższym stopniu podium, nie mogę się doczekać, kiedy znów będę mógł się ścigać.”

Swojego zadowolenia z pozyskania Lynna na legendarne starcie w Le Mans nie ukrywa dyrektor zarządzający brytyjskim składem, Richard Dean.

„Minęło trochę czasu, odkąd Alex ścigał się z nami i od tamtej pory osiągnął tak wiele jako kierowca” - przyznał.

„Jest zwycięzcą Le Mans w GTE i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co może osiągnąć w tym klasyku z naszym zespołem. Alex będzie dobrze pasował i współpracował z Paulem, aby wydobyć z samochodu to, co najlepsze. Witamy w zespole Alex.”

United Autosports nie poinformował jednak, który z kierowców wraz z Lynnem i Di Restą będzie walczył o zwycięstwo w 24 Hours of Le Mans. Potwierdzenie trzeciego zawodnika ma nastąpić w odpowiednim czasie.

Image: © Mahindra Racing