Alex Lynn etatowym kierowcą zespołu Mahindra Racing w sezonie 2021

Alexander Sims i Alex Lynn - Mahindra Racing / © Mahindra Racing

Alex Lynn dołączy do zespołu Mahindra Racing na sezon 2021 i będzie rywalizował wraz z potwierdzonym wcześniej Alexandrem Simsem.

Brytyjczyk zadebiutował w Formule E w trzecim sezonie rywalizacji z zespołem DS Virgin Racing, a następnie zabezpieczył miejsce w ekipie z Silverstone na sezon czwarty, aby współpracować z Samem Birdem. Kampania okazała się jednak bardzo trudna, co przełożyło się na brak miejsca na piąty sezon elektrycznej formuły.

Lynn powrócił do wyścigów w 2019 roku wraz z zespołem Jaguar Racing jako kierowca testowy, a w zakończonej niedawno kampanii, wystąpił w barwach zespołu Mahindra Racing w sześciu ostatnich wyścigach na torze w Berlinie, zastępując Pascala Wehrleina.

Dobry występ Brytyjczyka przełożył się na etatowe miejsce w zespole Mahindra Racing na sezon 2021, podczas którego będzie bronił barw hinduskiej ekipy z Alexandrem Simsem.

"Jestem niesamowicie podekscytowany powrotem na siódmy sezon Mistrzostw Świata Formuły E i bycie częścią zespołu Mahindra Racing" - powiedział Alex Lynn.

"Miałem okazję prowadzić M7Electro podczas wielu dni testowych i wszyscy jesteśmy bardzo dumni z tego, co wymyśliliśmy."

"Nie poznamy w pełni naszej konkurencyjności, dopóki nie zgasną światła w Santiago, ale jesteśmy tutaj, aby konsekwentnie walczyć o zwycięstwa i podium; po to ściga się zespół i ja również."

"Od tej strony jestem niezwykle podekscytowany i skupiony na osiągnięciu wyników, na które zasługuje ten ciężko pracujący zespół."

Szef zespołu Mahindra Racing, Dilbagh Gill, dodał: "To niesamowicie ekscytujący czas dla Mahindry Racing. Zbliżamy się do siódmego roku mistrzostw w Formule E i pierwszych w historii serii mistrzostw świata."

"Formuła E rosła w siłę w tym czasie i jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy być częścią tej podróży od samego początku."

"Cieszę się, że rodzina Mahindra Racing rozwija się w tym sezonie, a Maurice Lacroix i OMP dołączają do zespołu. Nie mogę się doczekać kolejnego sezonu ze wsparciem ZF Friedrichshafen AG, Shell i Voxdale."

"Zespół pracował niesamowicie ciężko, aby rozwinąć pretendenta M7Electro, a dzięki silnej parze kierowców, w osobie Alexandra Simsa i Alexa Lynna, jestem przekonany, że w tym sezonie wrócimy na podium."

Na kolejny rok z zespołem Mahindra Racing związał się także Nick Heidfeld, który pozostaje integralną częścią ekipy i nadal będzie pełnił rolę oficjalnego kierowcy testowego i rezerwowego, a także specjalnego doradcy.

Image: © Mahindra Racing