Alex Marquez dołącza do zespołu Repsol Honda

Alex Marquez dołącza do zespołu Repsol Honda

HRC ogłosiło, że w sezonie 2020 do zespołu Repsol Honda dołączy Alex Marquez – tegoroczny zdobywca mistrzowskiego tytułu w kategorii Moto2.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w miniony czwartek Jorge Lorenzo ogłosił zakończenie swojej kariery sportowej. W związku z tym w zespole Repsol Honda zwolniło się jedno miejsce. Początkowo wydawało się, że tym, który może dołączyć do mistrzowskiej ekipy, będzie Johann Zarco.

W trakcie ostatniego weekendu wyścigowego zaczęto jednak mówić, że zespołowym partnerem Marca Marquez może zostać jego młodszy brat, Alex. Na potwierdzenie tej informacji nie trzeba było długo czekać. Już w poniedziałkowy wieczór Honda Racing Corporation ogłosiła, że podpisała roczny kontrakt ze zdobywcą mistrzowskiego tytułu w Moto2.

Z pewnością teraz obaj bracia będą szczęśliwi, jeżdżąc w jednym zespole, jednakże Alex może być pod pewną presją. Choć w swojej karierze wywalczył już dwa tytuły mistrzowskie – poprzedni w Moto3 w sezonie 2014 – i odniósł 12 zwycięstw, tak ciągle był w cieniu swojego brata. Ponadto, jego aklimatyzacja w pośredniej klasie trwała dość długo. Mistrzostwo wywalczył bowiem dopiero w swoim piątym sezonie.

W przeszłości Alex Marquez miał już okazję poprowadzić motocykl kategorii MotoGP. W 2014 roku poprowadził maszynę brata podczas testów w Walencji, dwa lata później wziął udział w shakedownie na torze Misano, a w listopadzie 2017 roku dosiadał jednego z motocyklu zespołu Marc VDS Honda na testach w Jerez.

Nie jest na razie pewne, czy jutro młodszy z braci będzie testować motocykl Repsol Hondy. Jak dowiedział się m.in. Autosport, możliwe, że Alex dosiądzie maszyny zespołu LCR w ubiegłorocznej specyfikacji.