Alex Palou rezerwowym kierowcą McLarena w sezonie 2023

Alex Palou - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Stajnia z Woking poinformowała, iż jedna z obecnych gwiazd serii IndyCar, Alex Palou, zostanie trzecim kierowcą ich zespołu Formuły 1 na sezon 2023.

25-latek rozpoczął swoją przygodę z największą amerykańską serią dla bolidów jednomiejscowych od 2020 roku z zespołem Chip Ganassi Racing. To dla nich rok później zdobywał swój pierwszy tytuł mistrza IndyCar.

W obecnym sezonie Palou był dosyć mocno łączony z przejściem do ekipy Arrow McLaren SP, zespołu IndyCar McLarena, który w pewnym momencie ogłosił go swoim kierowcą, lecz sprawa ostatecznie rozeszła się po kościach. Alex będzie nadal reprezentował barwy składu z Indianapolis w rywalizacji za oceanem.

To nie oznacza, iż Hiszpan zrezygnował ze swoich marzeń dotyczących królowej motorsportu. W tym sezonie kilkukrotnie zasiadł za kierownicą bolidu Formuły 1, między innymi w pierwszym treningu przed Grand Prix USA w Austin, jak również podczas prywatnego testu na Red Bull Ringu oraz w stolicy Katalonii.

Nowy nabytek zespołu Zaka Browna z zachwytem komentuje decyzję piątych najlepszych konstruktorów sezonu 2022. Jest to dla niego niebywała szansa na dalszy rozwój.

„Jestem podekscytowany, że będę częścią zespołu McLaren jako jeden z ich kierowców rezerwowych w 2023 roku” – stwierdził Palou.

„Siedziałem za kierownicą zarówno MCL35M, jak i MCL36 i było to wspaniałe doświadczenie, więc nie mogę się doczekać na jazdę przyszłorocznym samochodem, jak również mojego dalszego rozwoju jako kierowcy. Doceniam zaufanie, jakim obdarzył mnie McLaren.”

Image: © McLaren F1