Alexander Sims nowym kierowcą zespołu Mahindra Racing

Alexander Sims - Mahindra Racing / © Mahindra Racing

Zespół Mahindra Racing potwierdził, że nowym nabytkiem ekipy, przed rozpoczęciem siódmego sezonu Formuły E, jest Alexander Sims, który po dobrej kampanii 2019/20 opuścił skład BMW i Andretti Motorsports.

Sims w Formule E zadebiutował w 2017 roku, obejmując stanowisko kierowcy rozwojowego w zespole Amlin Andretti, aby rok później znaleźć się w składzie BMW i Andretti Motorsport, zdobywając jedno pole position i jedno podium, a same mistrzostwa zakończył na trzynastej lokacie w klasyfikacji kierowców.

Dużo lepszą kampanię Sims rozpoczął w sezonie szóstym Formuły E, w której stanął na najwyższym stopniu podium, a także zdobył dwa pole position. Z powodu panującej pandemii Sims nie mógł kontynuować dobrej passy i po powrocie do rywalizacji nie dysponował podobną prędkością, co ponownie dało mu trzynastą lokatę w klasyfikacji.

Sezon siódmy Mistrzostw Świata Formuły E Alexander Sims rozpocznie z zespołem Mahindra Racing, w którym zmieni Jerome'a d'Ambrosio.

_"Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu Mahindra Racing i kontynuować moją kampanię w Formule E"- - powiedział Alexander Sims. "To ekscytująca okazja, aby rozpocząć wyzwanie dla dobrych wyników."

"Promowanie zrównoważonego rozwoju i mobilności elektrycznej jest dla mnie osobiście ważne, a konkurowanie w Formule E zapewni silną, innowacyjną i perspektywiczną platformę do podnoszenia świadomości."

"Chcę podziękować BMW i Andretti Motorsport za ich wsparcie w ciągu ostatnich dwóch sezonów i życzyć zespołowi wszystkiego najlepszego na przyszłość."

"Formuła E wymaga ogromnej nauki - to zupełnie inna dyscyplina sportów motorowych i niesie ze sobą nowe, wspaniałe wyzwania."

"Jestem podekscytowany możliwością dalszej nauki i wykorzystania mojej wiedzy do wspierania zespołu Mahindra Racing w nadchodzącym sezonie" - dodał Sims.

Wszystko wskazuje na to, że drugim zawodnikiem Mahindry w sezonie siódmym Formuły E będzie Alex Lynn, który dołączył do składu na sześć ostatnich wyścigów, aby zastąpić odchodzącego Pascala Wehrleina, który na nową kampanię związał się z Porsche.

Image: © Mahindra Racing