Alfa Romeo i Sauber Motorsport przedłużają umowę w Formule 1

© Alfa Romeo Racing Orlen

Zespół Sauber oraz Alfa Romeo będą kontynuować współpracę co najmniej do końca obecnej ery przepisów w Formule 1. Kolejny sezon będzie zatem czwartym sezonem współpracy, która zapoczątkowana została w 2018 roku.

Ogłoszenie pojawia się tuż przed Grand Prix Formuły 1 na torze Imola, który jest jednym ze świątyń włoskiego sportu motorowego i powraca do kalendarza sportu po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat.

Z tego też powodu Alfa Romeo Racing ORLEN otrzyma jednorazowe specjalne malowanie z włoską flagą. Barwy włoskiej flagi pojawią się na szczycie wlotu powietrza do silnika oraz na szczycie tylnego skrzydła. Będzie to hołdem dla Włoch oraz dziedzictwa Alfy Romeo w roku swoich 110 urodzin.

Należy zaznaczyć, że Sauber i Alfa Romeo to nie tylko Formuła 1. Sauber Engineering, oddział Grupy Sauber, był zaangażowany w projektowanie, rozwój i produkcję modeli Alfa Romeo Giulia GTA i GTAm, które zostały przetestowane przez kierowców: Kimiego Raikkonena i Antonio Giovinazziego. Ponadto Sauber Engineering produkuje komponenty karbonowe do wspomnianych modeli, a dokładniej: nowy przedni zderzak i regulowany przedni splitter, boczne progi, dyfuzor, spojler do GTA oraz skrzydło do GTAm.

Obie strony zapewniają, że kontynuowanie współpracy wzmocni stabilność zespołu i zaangażowanie, jednocześnie podkreślając ambicje związane z przyszłymi sukcesami w Formule 1.

"Przedłużenie naszej współpracy z Alfą Romeo jest prawdziwym oświadczeniem woli obu stron" - przyznał Frederic Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo.

"Alfa Romeo znalazła w zespole Sauber zaangażowanego, zorientowanego na osiągi partnera, któremu mogła powierzyć swoją markę. Jesteśmy zaszczyceni mogąc nieść dziedzictwo i przyszłe sukcesy Alfy Romeo w naszym imieniu."

"Obie strony zawsze dążyły do tego, aby ta relacja przyniosła owoce w dłuższej perspektywie. Położyliśmy solidne fundamenty w ostatnich trzech sezonach i zamierzamy czerpać korzyści z tej pracy w 2021 roku i później."

Image: © Alfa Romeo Racing Orlen